Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Problem z przerywaniem w fabii 1.2 htp



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KRZYCHO1977

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabrze
Posiadane auto: renault espace 2,2 dci , skoda fabia 1.2 htp 47kw
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 12 Maj 2012, 17:45
Temat postu:

Problem z przerywaniem w fabii 1.2 htp


Witam kolegów . Postaram się jak najlepiej opisać mój problem . Jak zwykle w moim przypadku nie znalazłem takiego samego problemu w innych postach więc zakładam nowy . Najpierw info o autku - Skoda fabia combi rok 2004/05 , silnik 1.2 HTP 64 koniki zagazowany od nowości przez instalację BRC - kodu silnika nie znam (brak naklejki ) , przebieg 150kkm , klimy brak .

A teraz usterka - silnik na wolnych obrotach pracuje normalnie , drgania w normie (na oko) , podczas "przegazówki" też wszystko w porządku wchodzi na obroty normalnie , schodzi z nich też , obroty nie falują . Problem pojawia się tylko podczas jazdy , mianowicie gdy przyspieszam auto się dławi ( jakby gubił co drugą lub co trzecią iskrę ) podobnie gdy się już rozpędzę i jadę stałą prędkością objaw identyczny . Problem dotyczy i zasilania gazem i benzyną . Do przedwczoraj (trasa Zabrze-Opole z prędkością średnią 150 a max. 170 )zdarzało się to tylko sporadycznie i tylko na gazie . Raz dziś rano zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka ( coś na styl znaczka merca lub t.zw helikopter ) ale zgasła po wył. i wł. zapłonu ( w zimie też zapaliła się z dwa razy ) . Świece wymieniłem przed chwilą na NGK ale problem pozostał bez zmian
Pytania :
1) Czy możliwa jest usterka cewki lub cewek , a jeżeli tak to jak je sprawdzić !!!
2) Czy możliwy jest problem z rozrządem - kupiłem auto w grudniu i z jego historii wynika że rozrząd nie był jeszcze wymieniany
3) Czy możliwy jest problem z przepustnicą i jak go ewentualnie sprawdzić

Jeżeli to możliwe wolałbym uniknąć wizyty u mechanika przed sprawdzeniem najprostszych rzeczy - nie mam możliwości podpięcia autka do kompa t.zw. "domowym sposobem" . Za zainteresowanie ogromne dzięki.

Dzisiaj byłem podpiąć się pod vaga i pokazał błąd egr-a
Po odpięciu wtyczki od egr-a silnik zachowuje się identycznie czyli bez zmian żadne kontrolki mi się nie palą na desce rozdzielczej .
Myślałem że może łańcuszek przeskoczył ale sam już nie wiem , nie dzwoni , nie szumi , nie huczy .

Proszę pomóżcie egr to koszt 400-500 zł a rozrząd szkoda słów .

Dzisiaj wykręciłem EGR . Zwarłem styk nr 1 i 5 i okazało się że zaworek zamyka się i otwiera bez problemu - może ktoś napisze jak sprawdzić sterowanie EGR-em np. na wtyczce ???????????????????????????????
Powrót do góry
gadu-gadu
KRZYCHO1977

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabrze
Posiadane auto: renault espace 2,2 dci , skoda fabia 1.2 htp 47kw
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 16 Maj 2012, 20:18
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z przerywaniem w fabii 1.2 htp


Nie było zainteresowania tym tematem Sad , ale udało mi się dojść do sedna sprawy Smile .
Wadliwy był zawór EGR który co prawda otwierał się i zamykał przy teście na t.zw. "zworę" ale pod obciążeniem nie działał już prawidłowo co pokazała próba z innym zaworkiem kupionym na popularnym serwisie aukcyjnym Laughing.
Po wymianie Skodzina hula jak kiedyś Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Wniosek ?

Jak ktoś wam powie że sprawdzanie zaworu EGR polega tylko na zwarciu odpowiednich pinów i sprawdzeniu czy tłoczek zamyka i otwiera bez problemu to znaczy że ma mgliste pojęcie o tym co mówi Idea Idea


Pozdrawiam wszystkich w nadziei że komuś się ten post przyda - doświadczenie bezcenne jak w ASO powiedzieli że to może być wina sterownika egr-a , a koszt to około 3,500 PLN Shocked Shocked UFFFFFFF moja FABKA żyje i ma się dobrze . POZDRAWIAM
Powrót do góry
gadu-gadu
wujko

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.2 HTP, 2003r, Combi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Cze 2012, 10:04
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z przerywaniem w fabii 1.2 htp


możesz opisać w jaki sposób zwierałeś mu styki?

przy zdjętej wtyczce?
przecież musiało być gdzieś podane napięcie?

może jesteś w stanie coś więcej napisać w jaki sposób sprawdzić taki zaworek EGR?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaRapid

29 900

2014r.

176 000 km

małopolskie

SkodaFabia

39 700

2020r.

124 000 km

mazowieckie

SkodaRoomster

15 800

2009r.

165 400 km

lubelskie

SkodaOctavia

19 800

2011r.

190 000 km

pomorskie

SkodaSuperb

29 900

2010r.

223 900 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System