Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda ) Pęknięty przewód dolotu powietrza-czy specjalnie przy gazie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
echna

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: skoda, fabia 1,4; 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2012, 14:28
Temat postu:

Pęknięty przewód dolotu powietrza-czy specjalnie przy gazie?


Witam. Założyłam już taki temat, ale w innym dziale, lecz wydaje mi się, że tu jest bardziej odpowiednie miejsce. Okazało się, że mam pękniętą rurę dolotu powietrza do filtra. Kolega powiedział, ze czasem przy zakładaniu instalacji gazowej stosuje się specjalnie jakieś niedomykanie, czy nacinanie takich rzeczy, żeby wyregulować ilość powietrza, która ma się dostać do instalacji (coś w ten deseń). Czy faktycznie mogę mieć specjalnie "nacięty" przewód dolotu? Kto to może sprawdzić i jak? Warsztat w którym zakładana była instalacja, już nie istnieje.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 28 Mar 2012, 18:00
Temat postu:

Re: ( Skoda ) Pęknięty przewód dolotu powietrza-czy specjalnie przy gazie?


absolutnie to jest niedopuszczalne- trzeba jak najszybciej wymienić pęknięty element. może faktycznie nacieli przewód w zakładzie (ciężko to powiedzieć w tej chwili) ale jeśli to zrobili to ... byli zwykli partacze a nie gazownicy. powietrze dostarczane do silnika musi być oczyszczone przez filtr powietrza bo możesz uszkodzić silnik- nie oczyszczone powietrze zawiera drobinki piasku, pyłki itp) wymien ten przewód (jak najszybciej) i podjedz do gazownika celem ustawienia instalacji
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
echna

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: skoda, fabia 1,4; 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2012, 07:47
Temat postu:

Re: ( Skoda ) Pęknięty przewód dolotu powietrza-czy specjalnie przy gazie?


Wczoraj byłam u mechanika, który twierdzi, że wygląda to jak specjalne przecięcie. Powiedział, że widział już bardzo dużo różnych "patentów", łącznie z włożoną skarpetą. Stwierdził, że jak jest to przed filtrem i nic z autem się nie dzieje, to nie ma co się martwić i tak jeździć. Dzisiaj jeszcze jadę do gazownika. To przecięcie jest w połowie tej rury (przewodu) i w sumie tego nie widać, jest złączone, po prostu idealnie przecięte na pół i przylega do siebie. Zobaczę jeszcze co powie dzisiaj "gazownik".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda ) LPG forum


SkodaOctavia

19 800

2011r.

190 000 km

pomorskie

SkodaFabia

24 300

2020r.

234 000 km

pomorskie

SkodaFabia

15 900

2009r.

136 000 km

śląskie

SkodaFabia

34 900

2019r.

131 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

87 700

2017r.

197 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System