Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda ) CASTROL EDGE 0W-40... moje doświadczenia !!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sweetminio

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przasnysz
Posiadane auto: Skoda Fabia 2003 1.2 12V AZQ
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 11:38
Temat postu:

CASTROL EDGE 0W-40... moje doświadczenia !!!


Witam wszystkich !

W kwietniu 2011 roku zalałem swoją fabię , po 130 tys. km jeżdzenia na Mobil 1 0W-40, olejem Castrol Edge Sport 0W-40, kupionym u pewnego sprzedawcy. Sam nie wiem jaki diabeł mnie podkusił ??!!!!
Na początku było OK, bo było lato. Potem, od jesieni, zauważyłem , że Castrol bardzo szybko robi się ciemny. Koniec lutego tego roku ( 9 miesięcy eksploatacji, przejechane 10500km, ale zero ubytków ) to już zrobiła sie masakra. Silnik jakiś głośny, zawory klekotały ok 5 sek. po uruchomieniu, itd. Jazda do pracy przeważnie na krótkich odcinkach ( 2-3 km w jeną stronę i 2-3 km z powrotem ), także zimą.

Pojechałem więc zmienić olej. Mechanik spuścił olej i stwierdził, że wygląda jak z diesla, poza tym jest jakiś taki dziwny, mało lepki, przy rozcieraniu w palcach jakiś szorstki, jakby maiła w sobie mąkę albo popiół z pieca - to określenie mechanika. Okazuję się, że albo Edge był podróbą, albo ten olej nie wytrzymuje nawet 15 kkm i jazdy zimą na krótkich odcinkach.

Zalałem Mobilem 1 0W-40 i samochód zrobił się cichutki, chodzi jak pszczółka. Mam tylko wątpliwość, czy po tym dziwnym Castrolu silnik nie dostał mocno w tyłek. Ubytków na Edge nie było, więc może nie, albo tylko się pocieszam ?????!!!

Proszę o jakieś uwagi, opinie !!! Tylko mi nie "wtykajcie" za tę zmianę na Castrola. Wiem, że zrobiłem głupotę, po 130 kkm bezproblemowej eksploatacji na Mobil 1 0W-40 !!!! Ale może nadal będzie dobrze ?!

Miłosz
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 12:41
Temat postu:

Re: ( Skoda ) CASTROL EDGE 0W-40... moje doświadczenia !!!


może faktycznie trafiles na podrobke- oleje castrola (jak i mobila) czasto sa "podrabiane". Sam użytkuje castrola egda 0w40 i nie zauwazylem aby cokolwiek sie dzialo (ale mam tylko 70kkm- calosc na castolu) - zero spalania, olej rzadki po przejechaniu 15kkm.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Marek1980

Dyskutant



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Skoda Roomster 1,6 2007 ,,,,,,,, Skoda Roomster 1,9 TDI
Piwa: 13/1
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 19:22
Temat postu:

Re: ( Skoda ) CASTROL EDGE 0W-40... moje doświadczenia !!!


Co do mobila to mam mieszane uczucia. Lałem 0w40 zawsze z pewnego źródła, wymiana max co 10tyś, auto mamy od nowości, a po 35tyś padły popychacze. 10 z 16 sztuk- czy to wina oleju nie wiem , ale jak nie olej to co? Szwagier ma fabie htp przebieg ok 150tyś od nowości na Castrolu i silnik chodzi jak zegarek. Nie bronie Castrola, sam ma dylemat co lać.
_________________
POMOGŁEM POSTAW BROWARA !!! Marek
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 00:02
Temat postu:

Re: ( Skoda ) CASTROL EDGE 0W-40... moje doświadczenia !!!


Gdzieś tu na forum są opinie o castrolu i w większosci negatywne. Ja nigdy nie używałem tego oleju. Mam juz czwarte auto. Używa go mój sąsiad do Fiata Brawa i ma przejechane 140 000km i już drugi raz wymieniany wałek rozrządu, dźwigienki i raz panewki. Pomagałem mu przy tym aucie to robić i tak jak sweetminio pisze, olej po spuszczeni wygląda jak z mojego ursusa c 355. Proponowałem mu zamianę oleju na inny ale nie daje się przekonać i twierdzi że olej jest dobry bo drogi i od nowości na nim jeździ. Dla przykładu pokazuję mu mój Mobil spuszczony z Corsy po przyjechanych 30 tysiącach, czy 25 w zależności kiedy serwis mi zaświeci. Barwa jest zmieniona nie wiele od tego który wlewam na wymianę, a on mi mówi że ja chyba co 5 tysięcy km wymieniam. Mimo takich argumentów nie daje się chłop przekonać. Dzisiaj słyszę jak jedzie swoim Fiatem to znów zaczyna chodzić jak traktor i myśle że za niedługo znów przyjdzie do mnie aby mi dać zarobić Laughing
Powrót do góry
heniocitro

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnowo podgórne
Posiadane auto: citroen berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 22:45
Temat postu:

olej..


Moje1.9 TDI od przebiegu 125000 wlewam Shell Helix Ultra 5W40 oczywiście z własciwą normą na pomopwtryskiwacze i jestem bardzo zadowolony. Przy ostatniej wymianie wlałem również Shella ale Shell Helix Ultra Pureplus Technology. Zrobiłem na nim już 7tyś km a auto ma przebieg 292tyś km. Wg mnie olej spisuje się bardzo dobrze tak więc go polecam. Wedlug mnie nie ma lepszego oleju na rynku.PS Ostatnio słyszałem, że C.. to już nie prawdziwy C tylko sama nazwa.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 22:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda ) Dyskusje ogólne


SkodaRoomster

16 900

2010r.

163 203 km

śląskie

SkodaOctavia

22 499

2007r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

12 900

2010r.

270 000 km

śląskie

SkodaSuperb

33 990

2011r.

234 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System