Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda ) światła dzienne z oświetloną tablicą rozdzielczą?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 23:53
Temat postu:

światła dzienne z oświetloną tablicą rozdzielczą?


Zasadniczo roomster do 2010 miał automatyczne światła mijania które włączają się po włączeniu zapłonu. niestety nie włącza się równolegle oświetlenie tablicy rozdzielczej. Obecnie robią tzw. światła dzienne które włączają się identycznie lecz na tablicy będą świecić tylko strzałki zegarów. w serviśie mają przetestować czy da się bez mostkowania przełączyć tak jak buło w poprzednim ale ze świecącą tablicą. Niedługo bądę wiedział. Ale może ktoś z kolegów ma doświadczenia w tym temacie i podpowie jak można osiągnąc taki efekt ? Będę szczeże zobowiązany !
Powrót do góry
Rysiek 55

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: Skoda Octavia II 1,4 TSI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 21:10
Temat postu:

Re: ( Skoda ) światła dzienne z oświetloną tablicą rozdzielczą?


Pytanie, po co Ci oświetlona tablica rozdzielcza w dzień przecież i tak tego oświetlenia nie widać? chyba że dla własnej głupoty.
Powrót do góry
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 23:39
Temat postu:

Re: ( Skoda ) światła dzienne z oświetloną tablicą rozdzielczą?


po pierwsze moja głupota jest o wiele mniejsza od twojej. a po drugie jeśli w dzień zapalają się światła mijania i tablicy rozdzielczej, to to samo dzieje się w nocy. Pomyśl facet, że wogóle nie wiesz co to światła i konieczność ich włączenia. Chyba że konieczność wymiany żarówki.Sorry za szczerość,ale nie oceniaj ludzi pochopnie.
Powrót do góry
Rysiek 55

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: Skoda Octavia II 1,4 TSI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 20:52
Temat postu:

Re: ( Skoda ) światła dzienne z oświetloną tablicą rozdzielczą?


Mam roczną Octavię, ma światła do jazdy dziennej przy których oszczędza się akumulator bo nie potrzebne są światła z tyłu w dzień. Jak nie wiesz, jest też przełącznik świateł. więc jak piszę że głupotą jest szukanie innych rozwiązań to nie oceniam takim stwierdzeniem kogoś tylko wyrażam swoją opinię.
Jak widzisz wiem co to są światła i do czego służą to ty kombinujesz i prosisz o pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 01:35
Temat postu:

Re: ( Skoda ) światła dzienne z oświetloną tablicą rozdzielczą?


Nie wiem czy to twój pierwszy samochód czy nie ... to nie ważne . Co za pieprzenie że światła dzienne oszczędzają akumulator. Bo za prąd odpowiada alternator idaje go tyle że starcza nie tylko na krótkie ale i na długie światła ijeszcze troche odbiorników. A poza tym jak wyjdziesz z auta i przejdziesz się do tyłu to zobaczysz że na "dziennych światłach" palą się zarówno światła z przodu jak i z tyłu i dawno powinieneś o tym wiedzieć. W zasadzie mam prawo do swoich kaprysów i jeśli proszę ludzi o icz doświadczenia i pomysły to odnoszę się do ich dobrej woli. życzę miłej jazdy na dziennych światłach. Ja jeszcze popróbuję uzyskać t na czym mi zależy. śądziłem że ktoś miął z tym do czynienia. łubię wyzwania i jeśli w servisie (w zasadzie z lenistwa ) powiedająże się nie da zrobić to odpowiadam "gówno prawda". Tak samo przy poprzednim mówili że nie da się zrobić czujnika tempratury płynu cłodzącego. Mówili nie da się , a później zrobili i było ok.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 01:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Rysiek 55

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: Skoda Octavia II 1,4 TSI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 18:42
Temat postu:

Re: ( Skoda ) światła dzienne z oświetloną tablicą rozdzielczą?


Mam roczną Octavie i przy światłach do jazdy dziennej nie palą się światła z tyłu.
To ty mylisz pojęcia, światła z tyłu palą się w samochodach przy włączonych światłach mijania. Zgadza się, alternator ładuje akumulator, ale musi mieć czas na doładowanie, a jak ktoś bardzo mało jeździ a zwłaszcza zimą to jeżdżąc tylko na światłach dziennych nie powodujemy nadmiernego rozładowania akumulatora. Kończę i nie będę więcej pisał na ten temat, proszę tylko, nie myl świateł dziennych od świateł mijania i wszystko będzie OK. Życzę aby twoje kaprysy zostały spełnione.
Pozdrawiam
Powrót do góry
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 22:22
Temat postu:

Re: ( Skoda ) światła dzienne z oświetloną tablicą rozdzielczą?


w obecnej chwili w skodzie przeprogramowali mi auto że przy światłach dziennych palą się również światła tylne.Taki wariant jest wymagany w niektórych państwach skandynawi. I ja go mam obecnie. Dziękuje i cieszę się że mimo różnic zdzń ludzie potrafią się dogadać.
Na razie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda ) Car audio,CB radio, nawigacja, alarmy, komputery


SkodaSuperb

29 900

2010r.

223 900 km

lubelskie

SkodaKodiaq

112 300

2018r.

83 448 km

podkarpackie

SkodaRoomster

17 900

2009r.

184 302 km

łódzkie

SkodaSuperb

33 900

2012r.

223 564 km

śląskie

SkodaFabia

37 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System