Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2011, 23:31
Temat postu:

Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


Witam serdecznie!
Czy ktoś z forumowiczów mogłby mi pomóc?
Mianowicie, nie działają mi podgrzewane lusterka zewnętrzne i nie wiem jak rozwiązać ten problem. Sprawdziłęm bezpieczniki, wszystkie są dobre, poza tym nie ma nigdzie w opisie który bezpiecznik jest od podgrzewania lusterek.
Proszę o jakąś podpowiedz.
Z góy dziękuje i pozdrawiam. Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
borystb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Frei Stadt Danzig ;D
Posiadane auto: Volvo V40 1,9d 2001 T3, Volvo S40 2,0d 2007 D3
Piwa: 39/29
Wysłany: Pią 09 Gru 2011, 20:54
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


na lapce od bezpieczników jest opis co jest od czego Exclamation mogły też sie maty grzejące spalic w lusterkach ale dwie na raz to mało prawdopodobne
_________________

Gdybym się mylił... poprawcie mnie Very Happy
Piwko jak pomogłem Smile
Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 09 Gru 2011, 21:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


Z tymi bezpiecznikami jest wszystko w porządku, sprawdzałęm każdy po koleji. Na forum wyczytałem że podgrzewanie lusterek działa jak się włączy podgrzewanie tylnej szyby plus załączy pokrętłem podgrzewanie lusterek. Po włączeniu podgrzewania tylnej szyby przekaźnik klika tzn że załącza i tylna szyba się ogrzewa a lusterka zimne jak dni grudniowe, nawet troszke nie grzeją. Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
stefekp80

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Skoda Octavia Ambiente 2.0FSI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Kwi 2012, 19:56
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


jarekgk napisał:
Z tymi bezpiecznikami jest wszystko w porządku, sprawdzałęm każdy po koleji. Na forum wyczytałem że podgrzewanie lusterek działa jak się włączy podgrzewanie tylnej szyby plus załączy pokrętłem podgrzewanie lusterek. Po włączeniu podgrzewania tylnej szyby przekaźnik klika tzn że załącza i tylna szyba się ogrzewa a lusterka zimne jak dni grudniowe, nawet troszke nie grzeją. Sad

Siema.
Mam ten sam problem.
Lusterka co bym nie zrobił to i tak zimne.
Rozwiązałeś swój problem?
_________________
Skoda Octavia 2015 2.0TDI crmb
Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 08:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


Po głębszej analizie okazało się że lusterka grzeją tylko znacznie słabiej niż powinny. Pewnie są już maty wypalone, ale ogólnie działają. Włącz sobie podgrzewanie lusterek i nachuchaj na szkiełko i jeżeli grzeje to powinno schodzić.
P.S. Kolego powiedz mi jak sie sprawuje ta octavia 2.0 FSI, jak to jeździ, jak wychodzi w spalaniu?
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 08:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
stefekp80

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Skoda Octavia Ambiente 2.0FSI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 20:24
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


jarekgk napisał:
Po głębszej analizie okazało się że lusterka grzeją tylko znacznie słabiej niż powinny. Pewnie są już maty wypalone, ale ogólnie działają. Włącz sobie podgrzewanie lusterek i nachuchaj na szkiełko i jeżeli grzeje to powinno schodzić.
P.S. Kolego powiedz mi jak sie sprawuje ta octavia 2.0 FSI, jak to jeździ, jak wychodzi w spalaniu?
Pozdrawiam
Jarek


Na innym podobnym forum Octavia jeden z użytkowników napisał mi, że rozłożył lusterko i u niego (zapewne też i u nas) winne słabszego ogrzewania lusterka są korodujące styki przy matach grzejnych. U mnie lustra w ogóle nie działają. Maty są elementem grzejnym i nie ulegają wypaleniom czy przepaleniu.
Auto dopiero mam od tygodnia i jeszcze jest mi ciężko, cokolwiek powiedzieć / napisać. Na razie jest pozytywnie. Troszku słabe wygłuszenie przy większych prędkościach. Spalanie według komputera +/- 10 l/100km.
_________________
Skoda Octavia 2015 2.0TDI crmb
Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 20:48
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


hmm.... może być i tak że styki zasniedziały. będzie troszke ładniejsza pogoda to zajrzę do tych połączeń. Nie wiem jakie masz wyposażenie ale przy panelu z climatronikiem żeby lusterka były włączone to musisz włączyć ogrzewanie lusterek i do tego żeby lustra grzały musi być też włączne ogrzewanie tylnej szyby. Nie wszyscy o tym pamiętają i wiedzą. Jak zdejmiesz szkła to włącz ogrzewanie luster i zmierz czy na końcóka jest napięcie, jak jest z układem wszystko ok to powinno być. Jak u siebie zajrze to napisze co i jak.
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
gadu-gadu
stefekp80

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Skoda Octavia Ambiente 2.0FSI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 20:56
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


jarekgk napisał:
hmm.... może być i tak że styki zasniedziały. będzie troszke ładniejsza pogoda to zajrzę do tych połączeń. Nie wiem jakie masz wyposażenie ale przy panelu z climatronikiem żeby lusterka były włączone to musisz włączyć ogrzewanie lusterek i do tego żeby lustra grzały musi być też włączne ogrzewanie tylnej szyby. Nie wszyscy o tym pamiętają i wiedzą. Jak zdejmiesz szkła to włącz ogrzewanie luster i zmierz czy na końcóka jest napięcie, jak jest z układem wszystko ok to powinno być. Jak u siebie zajrze to napisze co i jak.
Pozdrawiam
Jarek


Nie bardzo jeszcze wiem jak się dobrać do wnętrza lustra.
Auto mam od tygodnia i nie chciałbym bym czegoś zepsuć.
Na razie wyczytałem, że są dwie metody. Pierwsza przez ściągniecie plastiku (obudowy), druga przez wyjęcie samego szkła za pomocą jakiegoś sznurka.
Jaka jest najłatwiejsza?
Jest jakaś inna metoda?
_________________
Skoda Octavia 2015 2.0TDI crmb
Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 20 Kwi 2012, 08:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


Zajrzyj kolego w poniższy link:
http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Ogolne/64
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
gadu-gadu
stefekp80

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Skoda Octavia Ambiente 2.0FSI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Kwi 2012, 20:24
Temat postu:

Podgrzewane lusterka Skoda Octavia 2 2005


Rozmontowałem swoje lusterka, okazało się, że u mnie prąd dochodzi, czyli styki są w porządku, ale maty grzewcze już przegnite. Po wyciągnięciu szkła, wkład rozpadł mi się na dwie części, szkło lustra i osobno mata wraz z plastykowym uchwytem.
Próby działania instalacji przeprowadziłem za pomocą lampki podświetlania schowka pasażera. Łatwo się ją demontuje i ma takie same konektory / styki do podłączenia kabli.

Tak dla ścisłości, bo wiele osób pisze w różnych forach, że lusterka działają tylko po załączeniu tylnej szyby - nieprawda! Przynajmniej u mnie nie ma to znaczenia. Co ciekawe po załączeniu lusterek mój "próbnik" (podłączona lampka) świeciła przez około minutę potem zgasła i świeciła pulsacyjnie, podejrzewam jakieś zabezpieczenie przeciw przegrzaniu?

Wkłady nowe zamówione.
Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że komuś pomoże mój temat.
_________________
Skoda Octavia 2015 2.0TDI crmb
Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2012, 09:44
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


Podaj proszę kolego jakie te wkłady zamówiłeś skąd np. i producenta.
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
gadu-gadu
stefekp80

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Skoda Octavia Ambiente 2.0FSI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2012, 20:03
Temat postu:

Podgrzewane lusterka Skoda Octavia 2 2005


jarekgk napisał:
Podaj proszę kolego jakie te wkłady zamówiłeś skąd np. i producenta.
Pozdrawiam
Jarek


Kolego ja mieszkam w UK i zamawiałem sobie na ebay.co.uk, ale ty możesz przeczesac portal "aledrogo", jest tych wkładów cała masa.
_________________
Skoda Octavia 2015 2.0TDI crmb
Powrót do góry
dominik9420

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwy
Posiadane auto: skoda octavia Tour, 1.6 102km, 2010r / vw polo 1.9D / ford puma 1.5 (SWAP) / Opel astra 1.4 GLS
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 23:33
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


Guzik prawda. lusterka wcale nie grzeją jak jest w tylna szyba.
Grzeją cały czas, jeżeli przełącznik od ustawiania w pozycji O.
Ja mam przestawione na pozycje L i nie grzeją. na pozycji R też nie grzeją.
Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 08:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


Lusterka grzeją jak ustawisz pokrętło na symbol ogrzewania lusterek a nie na pozycję L , P czy 0.
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
gadu-gadu
dominik9420

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwy
Posiadane auto: skoda octavia Tour, 1.6 102km, 2010r / vw polo 1.9D / ford puma 1.5 (SWAP) / Opel astra 1.4 GLS
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 23:06
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nie działają podgrzewane lusterka w skoda octavia II 2005 r


jarekgk napisał:
Lusterka grzeją jak ustawisz pokrętło na symbol ogrzewania lusterek a nie na pozycję L , P czy 0.
Pozdrawiam
Jarek

A co ja napisałem?
ŻE NA POZYCJI "L" LUB "R" NIE GRZEJĄ
a Pisząc pozycję "O" miałem na myśli tą kratkę(ogrzewania) pomiędzy literką L i R
Dobra. A powiedz mi gzie Ty tam widziałeś pozycję "P" bo ja nigdzie nie widzę . Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

20 990

2013r.

178 000 km

wielkopolskie

SkodaFabia

9 900

2008r.

240 000 km

pomorskie

SkodaSuperb

99 900

2019r.

48 000 km

śląskie

SkodaScala

53 500

2020r.

122 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

74 900

2017r.

113 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System