Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Mały remoncik pod maską - znajdziesz też coś dla siebie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damianz11

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Renault Laguna 1.9 dci 120KM
Piwa: 7/19
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 18:48
Temat postu:

Mały remoncik pod maską - znajdziesz też coś dla siebie


Cześć,
Posiadam Skode Octavie 1.9Tdi z 2008r. (silnik AXR). Przebieg 160000km.
Zamierzam rozebrać silnik i złożyć go jeszcze raz do kupy żeby dodać mu z 3-konie wiecej.
Bedę rozbierać Turbo + wszystkie przewody + intercooler (generalnie cały dolot pojdzie pod mycie).
Zdjeta bedzie głowica + zobacze jak tam tłoki i załoze nowa uszczelke pod głowice (orginalna na pierwszy montaz)
Pojdzie nowy rozrzad i pompa wody.
I pewnie coś jeszcze jak zobacze, że musi byc zmienione.

Już założyłem nowe kompletne sprzegło i łożysko (myslałem nad zamienikiem ktory jest 1/2 ceny, ale to nie wymienia sie codzien, wiec tak siedzi SACHS, orginał też był Sachs)
Dla szpanu załatwiłem jeszcze skorzana kierownice i gałke (naprawde polecam)
W mojej wersji mam radio Symphony MP3 z dwoma głosnikami na przodzie, ktore graja słabo. Głośniki tylne mam z bogatej wersji Octavii tylko musze podłączyć je. Wiecie może z jakiego innego auta pasuja głosniki na przód (oczywiście dobrej jakosci), czy założyć z bogatej wersji tak samo i wtedy zobacze różnice ?

Cel tego postu jest żeby pomóc innym posiadaczom skod w przyszłej rozbiórce własnych TDI-ków. Jeżeli ktos chce żebym wam zrobił sesje fotograficzna jak to wyglada tam pod maska po zdjeciu, nie ma problemu. Lub jeśli macie jakieś pytanie w sprawie rozbiorki, pytaj. Polecam zdjecie Intercoolera bo tam jest niezły syf, a mocy przybecie.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 21:51
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Mały remoncik pod maską - znajdziesz też coś dla siebie


Zrób tak jak piszesz. Do zdjęć daj opisy czynności wykonywanych przy poszczególnych podzespołach. Zrób po prostu manuala z tej naprawy, a ja go przykleję w dziale, lub postaram się aby Administrator utworzył dział manuale na Skodzie tak jak to jest na innych markach. Jeśli to zrobisz, na pewno inni posiadaczy tych cacek będą ci wdzięczni i również skorzystają z twej pomocy.
Powrót do góry
damianz11

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Renault Laguna 1.9 dci 120KM
Piwa: 7/19
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 19:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Mały remoncik pod maską - znajdziesz też coś dla siebie


A więc,
Pokaże i opowiem wam demontaż IT (tzw. Intercoolera).
Co to jest ten intercooler ? Chłodnica chłodząca powietrze sprężone w sprężarce przed dostarczeniem go do silnika. Czym chłodniejsze powietrze tym większy Power.

Octavia I:
Intercooler jest po stronie pasażera, dokładnie za nadkolem (osłona nad kołem)
1.Nie zdejmujemy zderzaka
2.Zdejmujemy nadkole (Torxy)
3. Odpinamy kostke od IT (na górze, po otworzeniu maski zobaczymy)
4. 3 śruby odkrecamy trzymajace IT. (rozmiar 10, preferuje klucz płaski)
5. Wszystkie rury idące do IT też zdjąć i pod mycie.
6. Wydaje się że to wszytko, ale IT jeszcze nie wyjdzie, gdyż bedzie przeszkadzać nam wlot powietrza do IT ( kawałek plastikowego elementu, ktory ma naprowadzac powietrze do IT). Odczepic u góry a na końcu u dołu.

Olej w IT jest to coś normalnego. Nie oznacza to że turbina jest uszkodzona, lecz może być, ale to zobaczycie jak kompletnie straci moc i bedzie brać olej w duzych ilościach. W moim przypadku jest OK. Jezeli dobrze serwisujecie auto to zapewnie was że 1.9 TDi zrobi 500000km na orginalnej turbinie (sprawdzone na własnym, nie jest to wziete z księżyca).

A teraz wylewacie olej z intercoolera do pojemnika. U mnie było tak z 1/4 szklanki. Używam nafty do płukania, można zostawić na noc IT zalany naftą. Nie zapomnijcie o przewodach. Jak zobaczycie że już jest eleganckie w środku to zróbcie to teraz na zewnątrz (liście lub inne drobne paproch zabrać i naftą).

Ważne !!
Zamontować IT + przewody suche. Gdyż może pociągnać naftę do silnika i nastąpi samostart (kluczykiem nie zgasicie, gaście na biegu). To samo może sie stać jak założycie Turbo nowe, a IT bedzie nie umyte i resztki oleju to spowodują.

A teraz działajcie
Smile Very Happy

Zdjecia
-
-

Zdjęcia ci wstawiłem - stary szofer-
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

19 800

2011r.

190 000 km

pomorskie

SkodaSuperb

91 900

2019r.

175 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

16 900

2011r.

159 000 km

śląskie

SkodaOctavia

43 000

2014r.

280 000 km

śląskie

SkodaSuperb

33 900

2012r.

223 564 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System