Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Mały remoncik pod maską - znajdziesz też coś dla siebie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damianz11

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Renault Laguna 1.9 dci 120KM
Piwa: 7/19
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 18:48
Temat postu:

Mały remoncik pod maską - znajdziesz też coś dla siebie


Cześć,
Posiadam Skode Octavie 1.9Tdi z 2008r. (silnik AXR). Przebieg 160000km.
Zamierzam rozebrać silnik i złożyć go jeszcze raz do kupy żeby dodać mu z 3-konie wiecej.
Bedę rozbierać Turbo + wszystkie przewody + intercooler (generalnie cały dolot pojdzie pod mycie).
Zdjeta bedzie głowica + zobacze jak tam tłoki i załoze nowa uszczelke pod głowice (orginalna na pierwszy montaz)
Pojdzie nowy rozrzad i pompa wody.
I pewnie coś jeszcze jak zobacze, że musi byc zmienione.

Już założyłem nowe kompletne sprzegło i łożysko (myslałem nad zamienikiem ktory jest 1/2 ceny, ale to nie wymienia sie codzien, wiec tak siedzi SACHS, orginał też był Sachs)
Dla szpanu załatwiłem jeszcze skorzana kierownice i gałke (naprawde polecam)
W mojej wersji mam radio Symphony MP3 z dwoma głosnikami na przodzie, ktore graja słabo. Głośniki tylne mam z bogatej wersji Octavii tylko musze podłączyć je. Wiecie może z jakiego innego auta pasuja głosniki na przód (oczywiście dobrej jakosci), czy założyć z bogatej wersji tak samo i wtedy zobacze różnice ?

Cel tego postu jest żeby pomóc innym posiadaczom skod w przyszłej rozbiórce własnych TDI-ków. Jeżeli ktos chce żebym wam zrobił sesje fotograficzna jak to wyglada tam pod maska po zdjeciu, nie ma problemu. Lub jeśli macie jakieś pytanie w sprawie rozbiorki, pytaj. Polecam zdjecie Intercoolera bo tam jest niezły syf, a mocy przybecie.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 21:51
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Mały remoncik pod maską - znajdziesz też coś dla siebie


Zrób tak jak piszesz. Do zdjęć daj opisy czynności wykonywanych przy poszczególnych podzespołach. Zrób po prostu manuala z tej naprawy, a ja go przykleję w dziale, lub postaram się aby Administrator utworzył dział manuale na Skodzie tak jak to jest na innych markach. Jeśli to zrobisz, na pewno inni posiadaczy tych cacek będą ci wdzięczni i również skorzystają z twej pomocy.
Powrót do góry
damianz11

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Renault Laguna 1.9 dci 120KM
Piwa: 7/19
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 19:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Mały remoncik pod maską - znajdziesz też coś dla siebie


A więc,
Pokaże i opowiem wam demontaż IT (tzw. Intercoolera).
Co to jest ten intercooler ? Chłodnica chłodząca powietrze sprężone w sprężarce przed dostarczeniem go do silnika. Czym chłodniejsze powietrze tym większy Power.

Octavia I:
Intercooler jest po stronie pasażera, dokładnie za nadkolem (osłona nad kołem)
1.Nie zdejmujemy zderzaka
2.Zdejmujemy nadkole (Torxy)
3. Odpinamy kostke od IT (na górze, po otworzeniu maski zobaczymy)
4. 3 śruby odkrecamy trzymajace IT. (rozmiar 10, preferuje klucz płaski)
5. Wszystkie rury idące do IT też zdjąć i pod mycie.
6. Wydaje się że to wszytko, ale IT jeszcze nie wyjdzie, gdyż bedzie przeszkadzać nam wlot powietrza do IT ( kawałek plastikowego elementu, ktory ma naprowadzac powietrze do IT). Odczepic u góry a na końcu u dołu.

Olej w IT jest to coś normalnego. Nie oznacza to że turbina jest uszkodzona, lecz może być, ale to zobaczycie jak kompletnie straci moc i bedzie brać olej w duzych ilościach. W moim przypadku jest OK. Jezeli dobrze serwisujecie auto to zapewnie was że 1.9 TDi zrobi 500000km na orginalnej turbinie (sprawdzone na własnym, nie jest to wziete z księżyca).

A teraz wylewacie olej z intercoolera do pojemnika. U mnie było tak z 1/4 szklanki. Używam nafty do płukania, można zostawić na noc IT zalany naftą. Nie zapomnijcie o przewodach. Jak zobaczycie że już jest eleganckie w środku to zróbcie to teraz na zewnątrz (liście lub inne drobne paproch zabrać i naftą).

Ważne !!
Zamontować IT + przewody suche. Gdyż może pociągnać naftę do silnika i nastąpi samostart (kluczykiem nie zgasicie, gaście na biegu). To samo może sie stać jak założycie Turbo nowe, a IT bedzie nie umyte i resztki oleju to spowodują.

A teraz działajcie
Smile Very Happy

Zdjecia
-
-

Zdjęcia ci wstawiłem - stary szofer-
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

29 900

2010r.

223 900 km

lubelskie

SkodaYeti

33 499

2012r.

268 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaKodiaq

112 300

2018r.

83 448 km

podkarpackie

SkodaFabia

16 900

2011r.

159 000 km

śląskie

SkodaRoomster

17 900

2009r.

184 302 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System