Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Fabia Kombi 1,2 TSI 105KM - doświadczenia:)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roburax

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom/mazowieckie
Posiadane auto: skoda fabia 1,2 TSI 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 07:46
Temat postu:

Fabia Kombi 1,2 TSI 105KM - doświadczenia:)


Witam ponownie. Tak jak obiecałem wcześniej podzielę się z Wami moimi doświadczeniami z użytkowania Fabii.
Przebieg 3500km i trasa na urlop 1200km przy pełnym obciążeniu ( 4 osoby dorosłe + dziecko, bagażnik zapchany po dach )
1200km ( 1000km to trasa a 200 jazda lokalna często w korkach ) trasa prędkość gdzie się dało 100/120kmh, autostrada 130/140kmh. Jazda w wykorzystaniem pełnych możliwości samochodu bo jechałem z dwoma autami po 120 i 140 KM i nie kulałem przy nich, a nie byli to niedzielni kierowcy.
Spalanie przy ciężkiej nodze i pełnym samochodzie wyszło 6,5 l/100km ( czy to dużo??) odpowiedzcie sobie sami. Taki wynik podał komputer i tak też wyszło mi z wyliczeń.
Oczywiście przed wyjazdem dopompowałem koła zgodnie z instrukcją przód 2,4 a tył 2,7. Po drodze żadnych usterek i dziwnych dźwięków, czy zadyszki:)
Z jazdy moim autem jestem zadowolony i trasa urlopowa umocniła mnie w przekonaniu że dobrze zrobiłem kupując ten model. Oczywiście żadnych ubytków płynów czy oleju wszystko działa wzorowo, klimatyzacja spisuję się bardzo dobrze. Przed wyjazdem martwiłem się trochę o miejsce dla pasażerów tylnej kanapy bo montowałem fotelik dla dziecka. Po kilku przymiarkach zdecydowałem się zamontować fotelik na środku kanapy co dało najwięcej miejsca dla mamy i babci. Obie stwierdziły po przejechaniu 500km z jedną przerwą, że miejsca są wystarczająco wygodne i nie są zmęczone. Oczywiście Fabia to nie limuzyna o szerokości 2m, i pewne ograniczenia miejsca były ale nie były dokuczliwe. Bagażnik też zdał egzamin i spakowałem do niego rzeczy dla 4 osób dorosłych i dziecka + spacerówka i składane łóżeczko.
Tyle moich spostrzeżeń i mam nadzieje, że kilku osobą pomogę podjąć decyzję na + lub - dla Fabii.
Pozdrawia zadowolony właściciel auta Skoda Fabia 1,2 TSI/105KM [/b]
Powrót do góry
staff

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Fabia II 1,2Tsi77kW
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Lis 2011, 16:22
Temat postu:

fabia II 1,2tsi 105KM style- JOY, PLAY


średnie wskazanie komputera 6,5 l/100km - na odcinkach 10-20km
chwilowe spalanie na piątym biegu przy szybkosci 80-90km/h na równej drodze waha się w przedziale 3,7- 4,5l/100km



przy kolejnym tankowaniu wyjdzie czy komputer okłamuje na podstawie motostat.pl

silnik to szwajcarski zegarek, na wolnych obrotach pracuje cicho jak zegarek,
przyśpieszenie na każdym biegu odczuwalne, rozpędza się do 180km/h dynamiczne i bezproblemowe.
silnik jest elastyczny i może średnio spalić 5l/100km przy oszczędnej jeździe.
przy moim jeżdżeniu jest 6,6 litra bo lubię na światłach zostawić czasem młodych piratów w stuningowanych starych paskach audicach czy golfach, 1, 2 bieg równo ale na 3 biegu zostają w tyle i widzą na klapie TSI z czerwonym kwadratem ... i zastanawiają się co to za silnik.
Powrót do góry
staff

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Fabia II 1,2Tsi77kW
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Lis 2011, 09:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Fabia Kombi 1,2 TSI 105KM - doświadczenia:)


no i komputer zaniża średnie spalanie o okoł 0.5 l / 100km
przy pełnych tankowaniach komputrr wskazuje 6,5 a na motostat wyszło 6,99, cos mi się wydaje że jak komp pokazuje spalanie na postoju w l/h to nie wlicza tego do spalania w trakcie jazdy i to by się zgadzało
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto

8) bdb »

SkodaSuperb

47 777

2015r.

247 000 km

pomorskie

SkodaOctavia

39 999

2020r.

180 500 km

pomorskie

SkodaOctavia

65 900

2018r.

131 095 km

warmińsko-mazurskie

SkodaOctavia

15 900

2006r.

229 000 km

małopolskie

SkodaRoomster

22 900

2013r.

185 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System