Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Octavia I - auto na pogodę. Pomocy! Historyjka.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moresbyoo

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Skoda Octavia 2000 1.6 75 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 21:34
Temat postu:

Octavia I - auto na pogodę. Pomocy! Historyjka.


otóż mój problem powtarza się już któryś raz. Za każdym razem, gdy odbieram samochód od mechanika to jestem uspokajany, że "teraz powinno być dobrze". (profesjonalna mechanika)
Jestem szczęśliwym posiadaczem octavii I jak jest ciepło, sucho, jak grzeje piękne słońce natomiast podczas padającego deszczu wilgoci mój entuzjazm spada niemalże do zera. Podczas jazdy traci moc i gdy dodaję pedał gazu to zaczyna się dławić, przerywać a w wielu momentach gaśnie. Na postoju nie ma mowy, że zaraz po tym odpali. Odczekanie co najmniej 5 minut pozwala silnikowi "zakręcić" kilkukrotnie, w wyniku czego czasami znów odpali lub nie. Po odpaleniu znów ujadę kilka km przy tym, że auto nie ma prawa być na luzie, bo zaraz świruje, aż zgaśnie:/ a wtedy katorgą jest jej odpalenie. I tak kilkunastokrotne kręcenie silnika kończy się tym, że akumulator pada i jest dopiero wesoło. Wtedy już tylko pozostaje mi wykręcenie numeru do "zaprzyjaźnionego" cały czas w ten sam sposób laweciarza, który daje mi na tę okoliczność rabaty:/
Dziś wyjeżdżąjąc z Zakopanego w tę potworną ulewę w Krakowie na autostradzie moja 'czeszka' znów sprawiła, że oblał mnie zimny pot, bo jak stanie to klęska (230 km od domu)..dziękując Opatrzności, że na autostradzie radziła sobie dość dobrze, bo tylko kilkukrotnie zdarzyło się jej przerwać nie schodząc z prędkości 140-150 km/h patrzyłem na boki jak stoją porozbijane octavie, maserati czy nowe bmw 7. Akuratnie 50 km przed domem zdechła w Opolu i koniec. Ze zjazdu z autostrady 4 - krotnie ją odpalałem. Jakoś doczołgała się, aż do makro. Stamtąd musiałem wykręcić numer do "przyjaciela" na którego musiałem czekać ponad godzinę i który znów załaduje skodę i zawiezie do mechanika. Gdybym wiedział, że tak się stanie to mm nosa z domu bym nie wychylił. Podobno miało być dobrze.

Czy ktoś miewa podobne problemy?? Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Powrót do góry
gadu-gadu
hsurim

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość / region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 07:30
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Octavia I - auto na pogodę. Pomocy! Historyjka.


Czy samochód był podłączany pod VAG w czasie, kiedy występują opisane objawy ?
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
moresbyoo

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Skoda Octavia 2000 1.6 75 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 22:12
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Octavia I - auto na pogodę. Pomocy! Historyjka.


tak. Stwierdzono, że tu nie ma żadnego błędu. Generalnie wtedy skupiono się pewnie też na tym, że mimo perfidnej dla auta pogody po podłączeniu normalnie paliła za każdym razem i nie było żadnych niepokojących objawów - wtedy dali sobie spokój, bo przecież wszystko jest okej, gdzie 2 godziny wcześniej stanęła na samym środku ronda i mimo prób odpalenia "ni dychu, ni słychu"Smile Warto dodać, że podczas takiego mniejszego deszczu wszystko jest dobrze. Tylko jeżeli jest ulewa (po tym jak stała całą noc na dworze w okropną ulewę), jak się ją odpali po nocy na zimnym silniku to przy odpalaniu już jest specyficznie inny dźwięk. Wtedy już się modliłem, żeby gdzieś to się stało bliżej domu, niż tam. Wczoraj zaprowadzając ją do tego magika obiecano mi, że problem nie zostanie zbagatelizowany, a będzie szukane, aż znajdzie. Dziś nic, nikt nie dzwonił..
Powrót do góry
gadu-gadu
delfincbr

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: octavia 1,6 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lip 2011, 22:43
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Octavia I - auto na pogodę. Pomocy! Historyjka.


Witam mamy ten sam problem z octavią tez jak jest wilgno nie odpala,ale chyba juz znalazłem rozwiązanie.najprawdopodobniej bedzie to cewka zapłonowa poniewaz po wykreceniu i osuszeniu samochód odpalił bez problemu nową cewke bede zakladał w sobote wiec napisze jakie są efekty.ale jesli okaze sie ze to nie to to pozostanie jeszcze sterownik silnika. jesli Ci znów zgasnie zrób to samo co ja i bedziesz miał pewność.to nie jest bardzo pracochłonne bo tylko 2 srubeczki.Pozdrawiam.
Powrót do góry
moresbyoo

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Skoda Octavia 2000 1.6 75 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 21:51
Temat postu:

auto na pogodę


moja już działa Smile dziś w największą ulewę jaka tylko była, przeleciała 170 km. Jechałem z taką niepewnością, że nie wiem. Zimne poty, nóż na gardle, numer do laweciarza przygotowany, a auto? Jakby nigdy nic. Bagażnik zapakowany pod samą klapę, teściowie na pokładzie. Dziś to byłaby historia, gdyby (tfu, tfu) cos sie znów wydarzyło na drodze.

W serwisie skasowano mnie 600 zł, ale chyba auto odzyskuje powoli moje zaufanie. Stała 13 dni.

Wymiana świec żarowych, kabli wysokiego napięcia, osilikonowanie podszybia (woda na silnik się lała), osilikonowanie kopułki (była zalana wodą)
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 21:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

15 900

2006r.

229 000 km

małopolskie

SkodaSuperb

29 900

2010r.

223 900 km

lubelskie

SkodaOctavia

53 900

2015r.

186 478 km

mazowieckie

SkodaSuperb

33 900

2012r.

223 564 km

śląskie

SkodaOctavia

65 900

2018r.

85 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System