Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) skoda octavia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOMGAJ2

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLZEN CZESKA REPUBLIKA
Posiadane auto: SKODA OCTAVIA LIFTBACK STYLE, 1.6i, 2004, AUTOMAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 00:22
Temat postu:

skoda octavia


witam
2 tygodnie temu kupiłem octavke z 2004 roku, narazie ją poznaje ale juz teraz musze przyznać ze to był dobry nakup.
Jest ładnie wyposażona-4 airbag, abs, aut.klima, automat, central, el. okna, el.lusterka, immobilaizer, czujniki parkovania, alumy, przeciwmgielne wbudowane w swiatła, wielofunkcyjna kierownica, orginalne radio z cd, komputer pokładowy, wspomag.kierownicy, ASR-antyposlizgowy system kół, el.szyberdach, tempomat, tonowane okna, termometr wew i zew,podgrzewane lusterka i siedzenia, i jeszcze pare fajnych rzeczy jak czujniki wycieraczek na predkosc auta, automatyczne zgłosnienie lub przyciszenie radio(zalezy jak głosno jest w aucie) , autom. podswietlenie przycisków itd,
jak pojezdze nią troche i ja lepiej poznam napewno opisze wrazenia z nią związane
pozdrawiam wszystkich użytkowników skody

ZAPŁACIŁEM ZA NIĄ 109 000 KORON CZESKICH tj. JAKIES 17 OOO PLN(mieszkam od 5 lat w czechach, dlatego tu ją kupowałem, do teraz jezdziłem renault 19 limitowana wersja)
_________________
SKODA OCTAVIA LIFTBACK STYLE, 1.6i,75kv,102kM,2004, AUTOMAT, 220 000 km,pełne wyposażenie,


Ostatnio zmieniony przez TOMGAJ2 dnia Czw 04 Sie 2011, 10:17, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 16:19
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda octavia


Napisz ile dałeś za to cacko i ile ma przejechane. To też ważna informacja. Życze ci jak nadłuższego użytkowania bezawaryjnego.
Szerokości.
Powrót do góry
TOMGAJ2

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLZEN CZESKA REPUBLIKA
Posiadane auto: SKODA OCTAVIA LIFTBACK STYLE, 1.6i, 2004, AUTOMAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2011, 10:20
Temat postu:

OCTAVIA


stary szofer napisał:
Napisz ile dałeś za to cacko i ile ma przejechane. To też ważna informacja. Życze ci jak nadłuższego użytkowania bezawaryjnego.
Szerokości.



Uzytkowanie było bezawaryjne -ale niestety w nocy z 30 na 31.07. 2011 ukradli mi to auto, stało pod domem ale widocznie złodzieją to wogóle to nie przeszkadzało

znalazło sie 15 km od domu
pojezdzili skonczyła sie benzyna i go zostawili
policja go znalazła ale tylko dlatego ze stał na skrzyzowaniu 2 tygodnie i ktos sie wkurzył i zadzwonił zeby go policja wzieła bo nic nie było widać przy wyjezdzaniu
Scalony przez Emiś-
-Pkt20 RF

_________________
SKODA OCTAVIA LIFTBACK STYLE, 1.6i,75kv,102kM,2004, AUTOMAT, 220 000 km,pełne wyposażenie,
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Janrek

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,6 Tour z fabryczną instalacją gazową 2011
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 20:57
Temat postu:

Skoda Octavia


Witam !
Jestem od dwóch miesięcy szczęśliwym użytkownikiem Skody Octavii II
liftback Tour 1,6/75KW z fabryczną instalacją Landi Renzo . Mieszkam w Warszawie , a auto kupiłem w Krakowie , gdyż zaproponowano mnie najkorzystniejszą ofertę zakupu . Za wyposażenie standartowe , pakiet optimum , srebrny metalic , czujnik parkowania , wycieraczkę tylnej szyby , regulację pod lędzwie zapłaciłem 49250 zł . Na odbiór auta czekałem prawie pięć m-cy . Polecam szczególnie czujnik parkowania i regulację pod lędzwie . Ponieważ jest to moje czwarte nowe auto wybierałem rzeczy niezbędne . Moje pierwsze bez emocji spostrzeżenia : dobrej jakości materiały użyte do wykończenia kabiny , ale czarny kolor plastików i foteli robi przygnębiające wrażenie i trzeba się do tego przyzwyczaić . Do wad zaliczyłbym przyjęte rozwiązanie biegu wstecznego , który trzeba skierować do przodu , a to zupełnie nie logiczne i nie mogę się do tego przyzwyczaić . W moim poprzednim Fiacie Siena bieg wsteczny był do tyłu . Trzeba również bardzo uważać przy zmianie pasów , gdyż lusterka zewnętrzne fałszywie pokazują odległość aut dalej niż jest to w rzeczywistości i należy posiłkować się lusterkiem wewnętrznym . Również kiepska jest widoczność przez tylna szybę z uwagi na pochylenie .
Zastrzeżenia mam do instrukcji obsługi , która jest zbyt ogólnikowa .
Na przykład nigdzie nie udzielono mnie merytorycznej odpowiedzi jaki fabrycznie zalany jest olej w aucie . W salonie w Krakowie udzielono mnie odpowiedzi , że " chyba " mobil , natomiast w Warszawie - castrol .
Zasięgnąłem informacji u dystrybutora Skoda Polska , który nie udzielił mnie jednoznacznej odpowiedzi tylko stwierdził , że na dolewki i wymianę mogę użyć każdego oleju , który spełnia specyfikację VW . Ponieważ jestem z natury dociekliwy i chce wiedzieć co mam w aucie , złośliwie go zapytałem , czy do swojego nowego samochodu nalałby oleju np. chińskiego , który również spełnia specyfikację VW , faceta dosłownie zatkało .
W końcu po przeczytaniu licznych opinii na forum w internecie zdecydowałem się na olej Mobil Super 3000X1 5W/40 .
Chciałbym się również podzielić wiedzą nt. problemu z butlą gazową , gdyż nikt na forach nie zwrócił na to uwagi . W instrukcji obsługi instalacji gazowej napisano , że auto wyposażone w instalację LPG ma ładowność mniejszą o ciężar zbiornika z gazem . Ale autorzy instrukcji nie byli łaskawi podać jego ciężaru . Ktoś powie, że facet się niepotrzebnie czepia . W swojej Sienie nieświadomy beztrosko ładowałem różne ciężkie pakunki i w efekcie siadły mnie sprężyny i musiałem je wymienić na utwardzone .
Dopiero udzielił mnie właściwej informacji konstruktor firmy STAKO (prod. butli ) , że w moim aucie butla o pojemności 53 l ( faktycznie wchodzi ze względów bezpieczeństwa tylko 80% gazu ) pusta butla waży 26 kg , natomiast pełna 52 kg . Na zakończenie uważam , że użytkowanie auta przez dwa m-ce to zbyt mało , aby je dogłębnie poznać. Na szerszą analizę przyjdzie czas .
Powrót do góry
Janrek

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,6 Tour z fabryczną instalacją gazową 2011
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 14:47
Temat postu:

skoda octavia


Witam kolegów !

Podejmuję koontynuację moich dalszych spostrzeżeń po czterech m-cach eksploatacji mojej Skody Octavia z fabryczna instalacją Randi Lenzo .
Jak na razie jestem bardzo zadowolony z użytkowania autka , gdyż po 4000 km spisuje się znakomicie . Potwierdzam , że ta skoda nie jest demonem szybkości , zwłaszcza jak ma masę własną 1270 kg przy mocy 102 KM . To był mój w pełni świadomy wybór. Ten samochód jest kompromisem pomiędzy osiągami a spalaniem . Dla przykładu podam , że mój poprzedni Fiat Siena 1,6 101 KM przy masie własnej 1050 kg osiągał od 0 do 100 km/h czas 10,2s. I nie jeden kozak nadział się przy ruszaniu spod światłach na mało docenianą sienkę . Ale to były sporadyczne epizody,gdyż ja preferuję spokojną jazdę . Silnik autka cechuje wysoka kultura pracy , biegi mięciutko wchodzą . Przydałby się szósty bieg . Moje zanotowane wyniki spalania LPG w skodzie (bez klimy) - średnio 7,87 l/100 ; najniższe 6,82 ; najwyższe 9,46 ( korki ) . Wyniki przy jeżdzie 80% miasto, peryferyjne dzielnice Warszawy, 20% poza miasto do 100 km . Chciałbym zaznaczyć , że stosuję jazdę eco driving - prędkość w mieście do 90 km/h , poza miastem do 100 km/h. Oczywiście jazda z komputerem. Trochę to męczące,ale tanio a nonszalancka jazda niestety kosztuje. Oczywiście do kosztów LPG należy doliczyć spalanie benzyny w początkowej fazie jazdy .
Bardzo lubię długie stabilne autka , szczególnie z widoczną z przodu maską . Do wad zaliczyłbym bardzo niewygodne zamykanie pokrywy bagażnika . Wbrew niektórym estetom chwalę czarne klamki z tworzywa, gdyż w poprzednim aucie lakierowane pod wpływem zetknięcia z rękoma wydzielającymi z potem kwasy nieładnie się z czasem łuszczyły .
Jeszcze ponownie nawiążę do denerwujących mnie bardzo ogólnych instrukcji obsługi dla wszystkich typów , gdyż nie za bardzo można znależć co potrzeba i co powinno być na wyposażeniu . Dla przykładu w zestawie narzędzi powinien być adapter do śrub koła z zabezpieczeniem lub szczypce do kapturków , ale u mnie nie było , co stwierdziłem dopiero przy wymianie opon na zimowe . Nie wiem , czy dla tego typu auta nie ma w/w akcesoriów na wyposażeniu , czy też przywłaszczył sobie mechanik . Również śmieszy mnie wg instrukcji zalecenie zamontowania akumulatora w ASO , co można wykonać samemu i znacznie taniej.
Chciałbym nawiązać do moich dociekań w sprawie informacji nt zalania autka fabrycznym olejem silnikowym , gdyż napisałem do producenta Skody w Czechach . W odpowiedzi uzyskałem tą samą informację , która zawarta jest w instrukcji , czyli mogę zastosować na dolewki i wymianę każdy olej , który spełnia wymagania specyfikacji VW .
Doszedłem do słusznego wniosku , że nie będę się "kopał z koniem " .
Reasumując obszernie się rozpisałem na temat moich spostrzeżeń odnośnie zalet i wad mojego autka.
Zapraszam do merytorycznej dyskusji i wymiany poglądów .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 14:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kamil185

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Skoda Octavia
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 23:36
Temat postu:

Moja Octavia


Witam.
Osobiście jestem właścicielem skody Ocavi z silnikiem diesla 1.9 TDI wersja AGR tj. 90 KM. Cóż mogę powiedzieć.. auto praktycznie nie do zdarcia Smile Oczywiście zakładam że użytkownik jest normalny Smile Jednostka bardzo dynamiczna i żywotna. Z tego co mi wiadomo silniki miewaja przebiegi po 1 milion km Smile Ja obecnie mam 300 tys przejechanych w ciagu 5 lat.
Eksploatacja też godna pozazdroszczenia Smile Części naprawde tanie jak barszcz i ich dostępność przeogromna.
Co do wygody można by dyskutować.. Uważam że w tej klasie modelowej i cenowej Octavia nie ma sobie rownych.
Powrót do góry
Jurek1966

Dyskutant



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: vw
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Lis 2016, 17:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda octavia


super auto prosty silnik 1,6 mpi jestem zadowlomy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto

19) zakup »

SkodaFabia

14 500

2008r.

190 000 km

śląskie

SkodaSuperb

70 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie

SkodaFabia

12 900

2010r.

203 400 km

mazowieckie

SkodaRapid

39 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

37 900

2013r.

136 038 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System