Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) Jakie sprężyny na tył do feli kupić? Oryginał czy zamiennik?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elpolacco

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.3 MPI 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Mar 2008, 09:42
Temat postu:

Jakie sprężyny na tył do feli kupić? Oryginał czy zamiennik?


Czy mieliście doczynienia z zamiennikami sprężyn do Skody Felici na tył? Czy warto wydać 50zł za szt. czy też może ponad 100zł za oryginalne (1szt)? Różnica jest o ponad połowę. Czy ktoś z was montował te zamienniki? Czy bardzo one po jakimś czasie się obniżają bądź też pękają?
Powrót do góry
gadu-gadu
Piachu_mp

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 186

Posiadane auto: Felicia 1.6 mpi 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Mar 2008, 14:13
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Jakie sprężyny na tył do feli kupić? Oryginał czy zamiennik?


Ja w swoim kombiaku wymienialem caly tyl, bo [cenzura] juz mi prawie siedziala jak ktos z tylu usiadl. Nowe amorki 125 zl za sztuke chyba, nowe sprezyny i odboje. Generalnie nie jestem zadowolony bo po wymianie wcale az tak duzo do gory nie poszla, i jak usiada ze 3 osoby to tez widac jak przysiada. Generalnie mysle ze nie ma to znaczenia, jak kupowalem to mowiono mi ze to sa wzmacniane sprezyny wlasnie do kombi. Mozesz zrobic i tak i tak. Do tego wszystkiego bardzo dobra opcja jest kupic gumy usztywniajace i wkrecic je na sprezyny, wtedy bedzie stac wyzej i bedzie sztywniejszy.
Powrót do góry
gadu-gadu
pauloo42

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 20:34
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Jakie sprężyny na tył do feli kupić? Oryginał czy zamiennik?


Ja założyłem zamienniki i jestem zadowolony . Wymiana wszystkiego z robocizną wyniosła mnie 350 zł.
_________________
leganza
Powrót do góry
eaglemarcin

Auto Maniak



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 947
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 33/0
Wysłany: Sro 05 Mar 2008, 12:59
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Jakie sprężyny na tył do feli kupić? Oryginał czy zamiennik?


Witam

Jeśli masz instalacje gazowa to zalecał bym sprężyny wzmocnione
http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=1692
Powrót do góry
gadu-gadu
elpolacco

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.3 MPI 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 14:39
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Jakie sprężyny na tył do feli kupić? Oryginał czy zamiennik?


Przedstawiam wam zdjęcia mojej feli. Sorry, że tak ciemne ale zdjęcie było robione pod wieczór.





Jak sami widzicie tył samochodu bez żadnej w środku samochodu już bardzo siedzi. Przy każdej większej dziurze jadąc w 5 osób chlapacze potrafią przytrzeć asfaltu, czasami nawet na zakrętach Confused Mam zamiar wymienić sprzężny, amorki i odboje. Teraz pytanie jakie założyć? Od combi czy standardowe...? Nie chcę mieć bardzo wysokiego tyły i nie chcę również aby tarły mi chlapacze o asfalt tak więc które rozwiązanie będzie lepsze? Standardowe sprężyny i wymiana amorków dużo zmieni, czy też montaż od combi i mniej bezpieczna jazda przy moich dużych prędkościach i ostrym wchodzeniu w zakręty? Osobiście mam ciężki charakter do powolnej jazdy i raczej jestem za standardowymi sprężynami. A wy co o tym myślicie?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 14:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Piachu_mp

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 186

Posiadane auto: Felicia 1.6 mpi 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 18:54
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Jakie sprężyny na tył do feli kupić? Oryginał czy zamiennik?


z tego co wiem, to te sprezyny od kombi, sa tylko mocniejsze, co wcale nie oznacza ze samochod az tak wysoko bedzie stal. Ja bym kupil do kombi.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaRoomster

16 900

2010r.

163 203 km

śląskie

SkodaSuperb

65 900

2016r.

194 072 km

podkarpackie

SkodaOctavia

61 900

2018r.

143 568 km

mazowieckie

SkodaOctavia

39 999

2020r.

180 500 km

pomorskie

SkodaSuperb

85 900

2018r.

117 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System