Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:04
Temat postu:

Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Witam

Mam taki mały problem. Blisko dwa lata temu założyłem w swoim Fiacie gaz sekwencyjny (silnik benzyna 1.6) przez jakiś miesiąc było wszystko ok samochód zachowywał się w porządku. Po tym czasie zaczęły się problemy na gazie samochód przestał pracować równo i cały czas gaśnie przy opadaniu na niskie obroty. Gdy pracuje na gazie na niskich obrotach wskazówka obrotomierza porusza się i bywa tak ze cały samochód trzęsie się od nierównej pracy silnika. Po ok roku zakład w którym został założony gaz wymienił mi listwę wtryskiwaczy co jednak nie zmieniło nic w pracy silnika. Jeździłem do tego zakładu bardzo często żeby ustawiali samochód. Człowiek podłączał go do laptopa i próbował coś ustawiać przynosiło to poprawę na kilkaset kilometrów po czym działo się to samo. Robię dużo kilometrów i nie jestem w stanie co tydzień ustawiać samochodu aby pracował równo i nie gasł. Myślę że nie na tym rzecz polega. Dodam, że na benzynie samochód działa jak zegarek. Jestem z okolic Lublina i może znacie jakiś dobrych specjalistów od gazu do których można by się wybrać i którzy poradzili by sobie z tym problemem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
theLucky

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Megane II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


gaz jest bardzo czuły na spadki napięcia i przebicia - czy sprawdzałeś w jakim stanie są świece? warto by również sprawdzić filtr powietrza, czasem zawodzą drobne rzeczy.
Powrót do góry
joeqtno

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:40
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Miałem identyczne objawy,nawet mam ten sam rocznik Stilona i ta sama pojemność.Notorycznie gasł mi na niskich obrotach,na biegu jałowym obroty falowały.Na benzynie jeździł jak strzała.Kilka razy byłem w ASO robić kalibrację,pomagało na jakiś czas,zazwyczaj na kilka miesięcy,ale nie tak jak tobie wracało po kilkuset metrach.Od ponad roku nie robiłem z instalacją nic,nie dotykałem się do niej.Śmiga w porządku ale zauważyłem pewną regułę:toleruje tylko i wyłącznie gaz z markowych stacji, dlatego zacząłem lać tylko na Shellu i BP i teraz jestem pewien,że przyczyną przynajmniej w moim przypadku było połaszenie się na głupie 10 gr na litrze na jakiś dziwnych stacjach.Więc może to niezbyt czysty gaz?
Pzdr
Powrót do góry
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Świece wymieniłem niecałe dwa tygodnie temu wiec z nimi powinno być wszystko ok lecz nic nie poprawiła ich wymiana. Filtr powietrza mam zamiar wymienić na dniach ale na benzynie samochód działa w porządku. Zdarza się często że przygasają światła czy słychać zmianę pracy wentylatorka nawiewu w kabinie i dodam że akumulator wymieniony został na samym początku stycznia. Coś jeszcze przydało by się wymienić? samochód ma przejechane 80 000km.
Powrót do góry
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Więc mówisz ze spróbować tankować gaz na markowych stacjach? Niestety u mnie w pobliżu nie ma shella czy BP Very Happy pozostaje orlen i statoil. Tankowałem na statoilu ale niestety nie widziałem poprawy (na orlenie tym bardziej) Very Happy Orientujecie się ile kosztuje ustawienie gazu na ASO czy w jakiejś innej stacji zajmującej się fiatem? Oraz jeszcze raz proszę o pomoc co należało by wymienić po przejechanych 80 tysiącach (nie licząc oczywiście oleju filtrów oleju świec czy rozrządu aż takim laikiem nie jestem Wink )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
joeqtno

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 15:13
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


W Kutnie w ASO kalibracja (robiłem to ostatnio w 2006 r) kosztowała 70 PLN jeśli dobrze pamietam.Statoil też jest ok.
Powrót do góry
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 15:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


bede musial w takim razie wymienic filtr powietrza i ustawic go jeszcze raz i zalewac gazik w markowych stacjach i zobaczy sie czy pomoze. I czekam na podpowiedz jeszcze co mam powynieniac po tych 80 tysiacach
Powrót do góry
gadziorski99

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 168
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat marea wekeend 1,8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 21:20
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Witam rozmawiałem kiedyś z klientem w mojej pracy powiedział ze ma stacje w ajencje i stwierdził że 80% stacji ma gaz z orlenu najgorsze jest to że po drodze niewiadomo co jest z tym gazem robione wiadomo kombinatorów nie brakuje i jak dla mnie gaz z orlenu jest najlepszy i staram sie tam tankować i nie mam problemów,a co do instalacji może masz walnięty komputer albo cos reduktorem.
Powrót do góry
gadu-gadu
marowsky

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Witam. Mnie to wygląda na wadę osprzętu, nie auta. Ja bym stawiał tak jak kolega wyżej - komputer albo reduktor. Miałem podobny przypadek co prawda, w instalacji II generacji i po regeneracji reduktora wszystko wróciło do normy. Moja propozycja: Jeśli ten warsztat do którego jeździsz nie radzi sobie to myślę, że w Lublinie na pewno znajdziesz inny.

Tak się zastanawiam, co ma jakość gazu do pracy silnika na wolnych obrotach Question
Powrót do góry
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 23:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Widocznie Ci ludzie z zakładu w którym zakładałem gaz całkowicie nie znają się na tym co robią.... gdy sie do nich jeździ nie ma mowy o żadnej awarii sprzętu podłączają laptopa 5 minut i samochód działa lepiej przez jakieś 500-600 km chodzi tu o nierówną pracę silnika, a wyeliminowanie gaśnięcia samochodu przy opadaniu obrotów po wciśnięciu sprzęgła nie potrafią wyeliminować. Zauważyłem ze samochód nie zgaśnie jeśli obroty przekroczą ok. 3000 obr i wciśnie się sprzęgło, gaśnie raczej przy niższych obrotach szczególnie przy jeździe w mieście gdzie nie zawsze dochodzi sie do tych 3000 i zastanawiam się czy to może być jakaś przyczyna związana ze zbyt małym dawkowaniem gazu? Gdy obroty są wysokie dostaje więcej paliwa i przy opadaniu nie gaśnie a co innego gdy obroty są niskie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


SkodaOctavia

49 900

2019r.

133 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie

SkodaFabia

37 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

12 900

2009r.

77 182 km

kujawsko-pomorskie

SkodaYeti

28 900

2010r.

201 500 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System