Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carla.m

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Skoda Fabia Sedan, 1.4, 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 14:41
Temat postu:

Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


Witam wszystkich jako nowa posiadaczka Fabisi!!!
Postanowiłam kupić nowy samochód, żeby przez pierwsze lata użytkowania mieć pewność, że mnie gdzieś w trasie nie zaskoczy..., no ale nic bardziej mylnego. Wracając do problemu, poniżej opiszę co się działo, może komuś nasunie się jakiś pomysł, co się stało, a więc:

Niedziela
1. zatankowaliśmy na BP
2. przejechaliśmy ok. 150 km, i było wszystko ok.,
3. po ok. godzinnej przerwie, no może było to półtorej godziny, wróciliśmy do autka i nie chciało odpalić, rozrusznik kręcił, pompa paliwa działała.
4. po chwili namysłu odkręciliśmy wlew paliwa, był syk – dosyć głośny
5. po tej operacji przy próbie odpalenia samochód zaciągnął paliwo i odpalił, obroty bardzo spadały, ale po dodawaniu gazu unormowały się
6. w czasie jazdy było normalnie, po drodze był krótki postój, ale bez problemu odpalił
7. znowu w czasie drogi było ok., na chwilę zapaliła się kontrolka układu kontroli składu spalin (chyba 4 mignięcia, nie paliła się na stałe)
8. po dojechaniu pod dom i ponownym odkręceniu wlewu paliwa znowu syk, ale nie aż tak głośny

Poniedziałek
1. nie powiodła się próba odpalenia autka
2. odkręcenie wlewu nie pomogło, nie było syku
3. telefon do serwisu, holownik

Tak to mniej więcej wyglądało. Rano zadzwonili z serwisu, że po południu autko będzie gotowe, jednak drugi raz zadzwonili no i powiedzieli, że usuwanie usterki może potrwać około tygodnia, ale na razie nie potrafią powiedzieć co jest grane. Serwisant zaczął mi mówić, że jak samochód dowieźli to akumulator był zupełnie rozładowany i, że prawdopodobnie samochód na pych był odpalany, co jest nie prawdą, bo po pierwsze nie było takiej potrzeby, po drugie nie było takiej możliwości, a po trzecie w książce serwisowej jest napisane, że nie powinno się tego robić. Coś jeszcze mówił, że jakieś zawory z czymś się zetknęły, ale nie powiedział nic konkretnego.
Już naprawdę nie wiem co mam robić, bardzo się stresuję tą sytuacją, bo niedługo czeka mnie długi wyjazd i coś czuję, że będę musiała pogodzić się z PKP.

Pozdrawiam
Karola
Powrót do góry
carla.m

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Skoda Fabia Sedan, 1.4, 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 12:26
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


Witam ponownie
Dzwonili do mnie z serwisu twierdząc, że jakaś zawiesina jest na kolektorze i to może być przyczyną, zaczęli się wypytywać gdzie i ile razy tankowałam (zdążyłam zaledwie drugi raz zatankować autko). Po czym po dwóch godzinach zadzwonili, że jest głowica do wymiany, bo "zawory spotkały się z tłokami". I teraz tak o przyczynie nie powiedzieli, domyślam się, że mógł mieć na to wpływ rozrząd, mógł być źle założony, coś się poluzowało. Czy to mogła być wada fabryczna, czy po tygodniowym użytkowaniu autka mogło się już coś popsuć. Mam nadzieję, że nie obciążą mnie kosztami, że to niby z mojej winy usterka wynikła.
Czy ktoś już miał podobną sytuację?

Pozdrawiam
Karolina
Powrót do góry
laszlo

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań stolica Pyrlandii

Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 18:03
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


Carla - "spotkanie się zaworów z tłokami" to typowa usterka wynikająca z zaniedbania paska albo łańcuszka rozrządu - czyt. wymiany. ALE DO LICHA, NIE W NOWYM AUCIE - wymiana powinna nastąpić po kilkudziesięciu tyś. kilometrów. Moim skromnym zdaniem coś jest nie halo - jeżeli zażądają zapłaty (a to będzie kosztować) to udał bym się do rzeczoznawcy, pisał odwołania i żądał wszystkiego na piśmie. Nie daj się wrobić w opowiadania Pana Mechanika z Serwisu, ma być rzetelny protokół serwisowy, wyszczególnione, co wymieniono i z jakiego powodu. Usterka, którą opisujesz NIE MOGŁA WYNIKNĄĆ Z TWOJEJ WINY.
Powrót do góry
artur2444

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Skoda Roomster 1.4 TDI; Skoda Fabia 1.4 MPi,
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 18:04
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


Witam.
Jaki silnik ma samochód? (pojemność.rodzaj paliwa)
I jak pani odpaliła samochód to silnik szedł równo czy... nierówno (tzn czy na wszystkie tłoki palił..)
Powrót do góry
gadu-gadu
carla.m

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Skoda Fabia Sedan, 1.4, 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 18:42
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


Właśnie dzwonili z serwisu, powiedzieli, że głowica padła, bo... to wina paliwa, zrobił się jakiś nalot etc. już nie miałam ich siły słuchać, bo powiedzieli, że naprawa ma być na mój koszt (jak to facet powiedział w tysiącach złotych).
Ale jak paliwo może mieć wpływ na takie uszkodzenia? Jak to kierownik serwisu powiedział mam wynająć prawnika i sądzić się ze stacją benzynową.
Jestem załamana, zawsze marzyłam o nowym aucie, nie sądziłam, że mnie będzie to kosztowało tyle zdrowia.
Co ja mam zrobić????

artur2444 - silnik 1.4, benzynka, jak w niedzielę odpalił chodził na początku nierówno później się wszystko unormowało.


19:30-
Przed chwilą mąż do nich zadzwonił, powiedzieli, że uszkodzona została głowica w samochodzie, a powodem był osad z paliwa, który utworzył „nagar” w gnieździe zaworu, co spowodowało „spotkanie się tłoków z zaworami” i w rezultacie uszkodzenie wspomnianej głowicy.

Czy to jet możliwe?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 18:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 21:25
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


Witam

TO NIE JEST MOŻLIWE !!!

Takie bajki to dzieciom niech opowiadaja. Zrób tak jak proponuje kolega "laszlo"
Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
laszlo

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań stolica Pyrlandii

Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2008, 12:32
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


carla - tego nie załatwia się "na telefon", jedźcie z mężem do serwisu, zażądajcie wszystkiego NA PIŚMIE - protokół serwisowy, jakie części są uszkodzone i z jakiego powodu. MUSICIE SIĘ BRONIĆ - Panowie Mechanicy tylko czekają na to, że machniecie na wszystko ręką i zapłacicie. Ze wszystkimi papierami udajcie się do innego serwisu i poproście o niezależną opinię. Udajcie się również na stację, na której auto było tankowane i porozmawiajcie grzecznie z kierownikiem - przedstawcie swoją sprawę, może człowiek okaże się w porządku i przedstawi jakieś dokumenty potwierdzające legalność i jakość paliwa. Cała ta dokumentacja powinna już na tym etapie zmusić serwis do wykonania naprawy w ramach gwarancji. Jeżeli nie, to macie doskonały materiał dowodowy do dalszego postępowania. Jest przecież instytucja Rzecznika Praw Konsumenta, są Sądy itp. NIE JESTEŚCIE NA PRZEGRANEJ POZYCJI.

Powodzenia
Powrót do góry
faraon

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Skoda Roomster Style Sound 1,4 16v 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2008, 20:52
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


CO TO ZA SERWIS !!!!!!! PODAJCIE ADRES żEBY GO WSZYSCY Z DALEKA OMIJALI. A swoją drogą to nie możliwe żeby od nagaru czy nalotu tak sie stało zwłaszcza w nowym aucie { nagar powstaje latami }. To wada fabryczna paska lub czegoś w rozrządzie .Co zrobic ? Rządac wszystkiego na piśmie , każdy serwis ma kogoś nad sobą , można się z kimś takim skonyakyowac . Trzeba ich trochę postraszyc .
Powrót do góry
faraon

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Skoda Roomster Style Sound 1,4 16v 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/rzecznicy/ proszę sprawdzic tą stronę
Powrót do góry
artur2444

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Skoda Roomster 1.4 TDI; Skoda Fabia 1.4 MPi,
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2008, 13:26
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


Ohh nie zazdroszcze pani... Ja miałem taką samą sytuację z moim Renault Kangoo. Pewnego dnia na trasie poprostu auto przestało chodzić równo. Palił tylko na 3 tłoki. I co się okazało?? W serwisie stwierdzili że to wina paliwa, i trzeba wymieniać cały układ paliwowy. Koszt naprawy był niemały bo wynosił 17.000 zł Za naprawę narazie zapłaciłem sam, ale sprawe skierowałem do sądu. Teraz się sądze ze stacją benzynową o złą jakość paliwa i zwrócenia kosztów naprawy. Sprawa jeszcze trwa i nie wiem jak się skończy. Ja bym radził pobrać próbki paliwa, z samochodu i ze stacji na której pani ostatnio tankowała (o ile nie było nowej dostawy paliwa) i oddać sprawę do sądu. Nie namawiam jeśli pania nie stać na jakiegoś prawnika czy coś bo nie jest on tani...
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
carla.m

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Skoda Fabia Sedan, 1.4, 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2008, 19:43
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


artur2444 napisał:
Teraz się sądze ze stacją benzynową o złą jakość paliwa i zwrócenia kosztów naprawy. Sprawa jeszcze trwa i nie wiem jak się skończy. Ja bym radził pobrać próbki paliwa, z samochodu i ze stacji na której pani ostatnio tankowała (o ile nie było nowej dostawy paliwa) i oddać sprawę do sądu. Nie namawiam jeśli pania nie stać na jakiegoś prawnika czy coś bo nie jest on tani...
Pozdrawiam


Witam
Obawiam się, że w między czasie była już nowa dostawa paliwa. A jak długo Pan już walczy ze stacją i jak ocenia swoje szanse? Słyszałam, że trudno jest udowodnić winę stacji.

Życzę wytrwałości
Pozdrawiam
Karolina
Powrót do góry
laszlo

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań stolica Pyrlandii

Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2008, 09:47
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


Artur2444 - ile miałeś przejechane km. wg. licznika jak wystąpiła ta usterka?
Cytat:
Ja miałem taką samą sytuację z moim Renault Kangoo
, na jakiej podstawie twierdzisz, że to taka sama sytuacja - na jakiej stacji tankowałeś? U Pani Karoliny, Serwis (pożal się Boże) stwierdził zupełnie inną usterkę, nie związaną z układem paliwowym. Po co, więc podajesz kwotę naprawy - po pierwsze, innego samochodu - po drugie, innej usterki - po trzecie, z zupełnie innej przyczyny. Na tym forum staramy się pomagać A NIE STRASZYĆ.
Cytat:
Nie namawiam jeśli pania nie stać na jakiegoś prawnika
- a to już niezłe przegięcie.
Powrót do góry
artur2444

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Skoda Roomster 1.4 TDI; Skoda Fabia 1.4 MPi,
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2008, 18:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Tygodniowe autko padło, tak jakby nie pobierało paliwa


laszlo - po pierwsze primo miałem około 7000 km. Po drugie primo "miałem taką samą sytyację" w sensie że zła jakość paliwa, tankowałem na prywatnej stacji ( nie żadne BP, Statoil, Shell) Usterka jest związana z paliwem -.-
Cytat:
Właśnie dzwonili z serwisu, powiedzieli, że głowica padła,bo... to wina paliwa[...]
No może z tą kwotą to nie jest dobry pomysł ale samo mi to jakoś przyszło (Sorry) Confused (Zero współczucia Wink ) Po trzecie nie starałem sie nikogo straszyć, miałem nieco inny zamiar. SORRY NIE JESTEM IDEALNY ... A jeśli chodzi o tego prawnika... Nie namawiam gdyżż prawnik nie jest tani, a w wypadku przegrania (niedaj Boże) sprawy w sądzie (jeśli już by sie odbyła) to ponosi się dodatkowe (niemałe) koszty. Także wybór czy kierować sprawę do sądu zostawiam już Pani Karolinie.

carla.m - No szanse są niewielkie na odzyskanie całej kwoty naprawy, gdyż po przebadaniu paliwa ze stacji wyszło że mają dobre paliwo Mad Samochód stał 5 MIESIECY na serwisie gdyż nie miał kto zapłacić za naprawe Sprawa już się toczy od miesiąca i narazie nic. Mam nadzieje że się uda. Jak już napisałem wcześniej nie namawiam pani do kierowania sprawy do sądu. Wybór zostawiam pani. Ahh i dzieki za słowa otuchy Very Happy

Pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

39 999

2020r.

180 500 km

pomorskie

SkodaFabia

14 500

2008r.

190 000 km

śląskie

SkodaOctavia

86 900

2020r.

164 000 km

kujawsko-pomorskie

SkodaOctavia

52 900

2019r.

113 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

20 990

2013r.

178 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System