Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Skoda Fabia 1.4 MPI spalanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz1990

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: VW Golf Plus
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 20:39
Temat postu:

Skoda Fabia 1.4 MPI spalanie


Witam !
Stałem się posiadaczem samochodu skoda fabia 1,4 mpi 60km (pisałem w tej sprawie na forum w temacie zakup skoda fabia1.4mpi) . Jak juz wczesniej pisałem auto kupiłem dla syna ale dzis miałem okazję odbyć nim małą wycieczke na dystansie 110 KM . A piszę o tym na forum ponieważ moją uwagę przykuło zużycie paliwa podczas tej wyprawy. Wczoraj wieczorem pojechałem zatankować auto aby rano uniknąc pośpiechu , przed tankowaniem wg wskazań komputera paliwa było jeszcze na 25 km(nie wiem ile rzeczywiście mogło być w baku ). Zatankowałem na sprawdzonej stacji 95 za 50 zł czyli w baku znalazło sie około 12 litrów plus to co było.Wg komputera miałem paliwa na 180 KM. Rano zrobiłem 55 kilometrów w jedna strone, 45 km trasa, 15 km miasto , jakies 20 minut przytrzymało mnie w korku. Jechałem raczej spokojnie , predkosc max to 110 km/h. obroty w graniach 3 tys. max. Po dotarciu na miejsce sprawdziłem zużycie paliwa , wg. komputera wyniosło 6.9 L/100. Powrót tą samą trasą , takie same proporcje miasto i trasa , tyle że bez korków, spokojny styl jazdy. W drodze powrotnej zużycie paliwa wg komputera wyniosło 6.6 L/100km . Po 40 KM drogi powrotnej zaświeciła lampka rezerwy ,czyli w sumie po 90KM od wczorajszego tankowania . Jeśli wierzyć wskazaniom komputera samochód nie powinien spalić więcej niż 7 L . Jednak wg mojego szcaunku spalanie musiało wynieść około 8-8.5 L . Nie wiem ile wynosi rzeczywiste spalanie tego silnika ale jak na te moc i pojemność to wydaje mi sie troszke za dużo , zaznaczam ze samochód nie był butowany na zimno. Może poprostu cos jest nie tak. Zwracam się do Was o pomoc i radę drodzy Forumowicze Very Happy Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.
Powrót do góry
janbogusz

Dyskutant



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: skoda fabia comfort 1,9 TDI 2001
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:57
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Skoda Fabia 1.4 MPI spalanie


Zła metoda obliczenia spalania .Nie wiesz ile tak na prawdę było paliwa w baku i nie wiesz przy jakiej ilości paliwa w baku zapaliła się kontrolka od rezerwy.Lepiej skasować licznik kilometrów dzienny w momencie gdy zaświeci rezerwa,następnie zatankować np.14-litrów i czekać do kolejnego zapalenia się kontrolki od rezerwy.Metoda nie idealna ,ale nie trzeba lać pod korek.To co komputer pokazuje nie jest wartością rzeczywistą , szacunek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

18 500

2016r.

268 179 km

podkarpackie

SkodaRapid

35 000

2015r.

157 000 km

lubelskie

SkodaSuperb

70 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie

SkodaScala

53 900

2019r.

118 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

105 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System