Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aczki80

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda slaska
Posiadane auto: Skoda Octavia SLX 2,0B 99' ;felicja LXi 1,3 '95 ; felicja GLXi 1,3 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Paź 2010, 11:49
Temat postu:

wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


witam! co sadzicie o autku z tym silnikiem? jakies wady ? zalety? koszty utrzymania?? z gory dzieki za kazda opinie ! pozdrawiam
Powrót do góry
puchatek1966

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: skoda octavia I combi 2,0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 12:35
Temat postu:

Moja opinia Skoda Octavia 2,0 benzyna 115km


Witam! Jestem posiadaczem takiej octavii 2,0 benzyna 115km i musze szczerze przyznac ze jestem pod wielkim wrazeniem czesko-niemieckiej jakosci.Jest z 2004r ma przebieg 175tyskm i czuje sie jakbym jezdził samochodem niedawno kupionym z salonu. Mam ja w swoich rekach 2 lata i dosłownie nic mi sie nie zepsuło i wszystko chodzi jak najlepiej. Jedynym elementem wymienianym to był podnosnik szyby tylnej. Tak to tylko klocki hamulcowe.filtry i olej . Spalanie nie jest najgorsze jak mnie niektorzy straszyli. Jezdzac po Warszawie w korkach nie przekraczam 10 l /100km W trasie przy prdkosci do 100 max 120 to mozna uzyskac ok 7l. Do 100km/h udało mi sie nawet 6,4l uzyskac. Wiele osób namawiało mnie na diesla ze mało pali ale jak sobie przeliczyłem oszczednosci na dieslu a pozniej czestsza i drozsza eksploatacja w warsztatach to woel jezdzic taka beznynką wiecej spalac na 100km ale mam komfort ze przy mrozach -15 czy ponad -20 stopni (a takiem mrozy juz były testowane na tej skodzie) ze nie miałem najmniejszego problemu z odpalaniem jej. Jezeli pilnuje sie wymian olejów i filtrow to tutaj nie ma co sie psuac w tym samochodzie. Znam przypadki tego silnika tylko ze montowanego w VW ze maja 400tyskm i jezdza dalej.
Moja wersja jest combi Raider. Nie jest to podstawowa wersja. Pełna elektryka,climatronik.podgrzewane siedzenia itd.
Zawieszenie jak najbardziej sprawne i nie ruszane do tej pory. Układ wydechowy jeszcze jest orginał oprócz wymiany przewodu elastycznego przy silniku. Auto jezdziło wczesniej 4lata w firmie. Jedyna wada jest korozja pojawiajaca sie na klapie bagaznika. Ale jak sie tylko pojawia trzeba zrobic po swojemu dokładna zaprawke i jest spokój.
Ze swojej strony polecam jak najbardziej skode z takim silnikiem.
Szerokości!
Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
gadu-gadu
aczki80

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda slaska
Posiadane auto: Skoda Octavia SLX 2,0B 99' ;felicja LXi 1,3 '95 ; felicja GLXi 1,3 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 13:29
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


hej
dzieki za pierwsza opinie !

od 18 listopada jestem juz posiadaczem Octavi 2,0 , narazie za duzo nie pojeździłem ale wrażenia extra!!
jest to wersja SLX , kolor srebny ,rok 1999 i tylko 108tys przebiegu - pewny!! poniewaz historia samochodu jest mi znana !!

narazie na komputerze widze sr spalanie 11,7l/100km - niewiem o ile moga byc zawyżone przez uszkodzona sonde lambda ( swieci sie CHECK- kasowanie pomaga na kilka dni)

myslalem o zagazowaniu - ale sie zobaczy

przed zakupem pytalem znajomego mechanika o ten silnik i powiedzial ze brac nie zastanawiajac sie (jezdzi passatem z tym samym silnikiem 370tys przebiegu z tego 270 na gazie)

poza wymiana kilku zarowek i zamka w podłokietniku wszystko dziala w porzadku

teraz tylko rozrzad do wymiany - jest jeszcze oryginalny!!!!- chyba juz czas na niego Smile

juz czekam na wiosne/lato az zaczna sie dluzsze wyjazdy Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
puchatek1966

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: skoda octavia I combi 2,0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 21:25
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


Radze rozrząd(oraz rolki i pompe wody) szybko wymienic przy takim przebiegu!!!!!! Jak peknie pasek to koszty beda..........słone!!!!!!!
Zapomniałem ze u mnie tez swieci sie pomarancowa kontrolka ale nic sie z tym nie dzieje i nie ma wplywu na jazde.
Twoja skoda to jest jeszcze przed liftingiem ze stara deską rozdzielcza i swiatłami?
U mnie przez 2 lata wymieniałem tylko 1 zarówke z tyłu od tablicy rejestracyjnej.
Powrót do góry
gadu-gadu
aczki80

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda slaska
Posiadane auto: Skoda Octavia SLX 2,0B 99' ;felicja LXi 1,3 '95 ; felicja GLXi 1,3 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 23:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


skoda jest z '99 ale model '00 i juz po lifcie - nowa deska

żarowki wymieniłem zapobiegawczo
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 23:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomaszkafel

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzałkowo
Posiadane auto: skoda octavia 2.0 benzyna, hatchback, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 20:31
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


witam ja mam skode 2.0 drugi tydzień z przebiegiem 120tys po wymianach oleju i filtrów a także świec samochód zaczął strasznie szarpać w trakcie jazdy i na ben i na gazie ledwo można si e bujnąć do 80km/h świeci się także kontrolka check(pomarańczowa) wymieniłem wczoraj kable zapłonowe i przez 10 km jazdy było rewelacyjnie a póżniej jeszcze gorzej niż przed wymianą czy ktoś może mi coś doradzić? pozdrawiam
Powrót do góry
aczki80

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda slaska
Posiadane auto: Skoda Octavia SLX 2,0B 99' ;felicja LXi 1,3 '95 ; felicja GLXi 1,3 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 02:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


witam

moja ma 110tys (przebieg oryginalny bo znalem 1go i 2go właściciela), w styczniu została zagazowana i dopiero gazownik wykrył co było nie tak!! okazało sie ze mam do wymiany przepływomierz a nie sonde lamda jak sugerowało kilku mechaników z komputerami !!!!!!!!!1szy własciciel wymienil nawet w ASO wtryskiwacze!! od stycznia CHECK sie nie swieci!! autko chodzi rewelacyjnie i pali 12l gazu / 100km !! jestem zadowolony bo przy 10l gazu w felicji to zadna roznica!!
Powrót do góry
dariusz122

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Skoda Octavia 2.0MR01 Elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2014, 00:34
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


Witam też jestem posiadacze Octavi 2.0 2003r. i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją rok temu i od razu ją zagazowałem. Przebieg ma duży ale(388000km) i jeździłem nią w firmie po cały kraju. Tak, że tylko długie trasy. Samochód kupiony w Polsce był serwisowany Smile A teraz mam pytanko Embarassed Od jakiegoś czasu jak jest deszcz czy nawet powietrze wilgotne to rano po zapaleniu silnik chodzi jak ciągnik(dość głośno i szarpie nim , że mało nie wyskoczy) Poradzcie mi co mam z tym zrobić bo świece już wymieniłem i po pół roku z powrotem zaczęło szarpać silnikiem. Mechanicy jak mechanicy każdy mówi co innego jeden (kable do wymiany) -drugi (labda) kolejny (znowu świece trzeba wymienić) Może tutaj się dowiem co należ zrobić Sad Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Bambek

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce

Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 19:13
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


Wtam, jestem posiadaczem od około miesiąca skody octavii 2.0i 115 KM. Miałem podobny objaw, w momencie zakupu tego auta, przez co kupiłem je "ze SPORYM rabatem". Wymieniłem cewkę, kable i świece. Cewka używana, kable i świece nowe. Auto jak nowe. Stara cewka miała pękniętą obudowę i gdzieś waliło przebicie, działo się to też dokładnie w wilgotne mgliste dni.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto

19) zakup »

SkodaOctavia

65 900

2018r.

131 095 km

warmińsko-mazurskie

SkodaSuperb

85 900

2018r.

117 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

91 900

2019r.

175 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

33 990

2011r.

234 000 km

wielkopolskie

SkodaFabia

15 900

2009r.

136 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System