Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kitu0

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Paź 2007, 16:13
Temat postu:

Moja Skoda 1991


Mam Favoritke z 91 roku,kupiłem(w maju tego roku) z instalacją gazową,ale bardzo zaniedbaną.Włozyłem do niej drugie tyle za ile kupiłem ale jezdzę i super jezdzi.Kopyto ma ale słysze od innych,ze mają tak jak ja kłopoty z wolnymi obrotami(gasnie nawet zagrzany silnik).Wybieram sie do fachowca.
Pali mi 10l gazu-maxym. wyciągam 140/h.Bez wysiłku.
Ma tylko malusi bagaznik,ale cos za cos...

Widze na ulicach swojego i innych miast ze BARDZO duzo jezdzi tych aut.
Pozdrawiam uzytkownikow!
_________________
kitu0
Powrót do góry
gadu-gadu
EQALISER

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Skoda Favorit 135 L
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lip 2008, 15:48
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


Witam.

I ja zakupiłem w kwietniu tego roku białą Skodę Favorit z 1991 roku. Dokładnie to z grudnia 1991 roku - wtedy była po raz pierwszy zarejestrowana w kraju. Brak instalacji do zasilania gazem LPG. Pali do 8,5 litra Pb po mieście, w trasie 6,5-7. Gaźniczek utrzymywany w czystości i drożności pozwala na duże oszczędności paliwa. Wink Jestem jej trzecim właścicielem. Przebieg to obecnie 113kkm. Nie musiałem nic do niej dokładać, bo bardzo wiele części wymienił poprzedni właściciel. Od początku była garażowana, niestety blacha w kilku miejscach na progach i drzwiach już ma zarodniki rdzy, a jeden prób już dość mocno zgnił. Mimo to wielu innych znanych mi posiadaczy Favorita powiedzieli, że mam bardzo dobrą blachę. Z powodu, iż ja nie posiadam garażu i auto pozostaje na parkingu przed blokiem - ktoś był uprzejmy zahaczyć o przednie drzwi od strony kierowcy... Sad Chwała Bogu nie mocno. Ostatnio zapłon prosi się o remont ale nie sprawia rażących trudności. To raczej rutynowa czynność. Tak więc ogólnie to świetny wóz. Jak na taką cenę i wiek sprawuje się na prawdę bardzo dobrze!


Pozdrawiam wszystkich użytkowników Skody Favorit!
_________________
Piękna jak Maybach, szybka jak bolid - taka jest właśnie Skoda Favorit.
Powrót do góry
kitu0

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lip 2008, 16:13
Temat postu:

Favoritka


Witam Skodowicza.Przydałoby sie jakies forum aktywne-ale widzę przeciez ze nie tylko dziadki jezdzą tymi autami-nawet kobiety i młodzi ludzie tez...Więc na necie brakuje mi tych młodszych.

Cos mi sciąga na prawo to auto-czy to zbieznosc,czy jakas wada??Ale nie az tak dokuczliwie to czuc.
Gazu mi palił na trasie do Wrocławia ok.9 litrow przy szybkosci 90-120 km/h.
Do Warszawy jechalismy tez ładnie-na dobrej nawierzchni 140/h i 10l/100km.

Ale te wolne obroty na gazie są dla mnie zagadką-chocby nie wiem jak byył nagrzany silnik to zmieniają sie od 200-900...Trudno to na parowniku ustawic!Ale juz na szczęscie nie gasnie(na maxa w prawo sruba na parowniku)

Pozdrawiam i zachęcam uzytkownikow Favoritek do dzielenia sie uwagami eksploatacyjnymi!
_________________
kitu0
Powrót do góry
gadu-gadu
faraon

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Skoda Roomster Style Sound 1,4 16v 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lip 2008, 19:32
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


Witam zadowolonych posiadaczy Skodek
.Zabieram głos ponieważ na zmniejszony bagażnik proponuję zbiornik z gazem zamontować w miejscu koła zapasowego i mamy cały bagażnik.
Ja tak mam .
Powrót do góry
supergrosik

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Wrz 2008, 02:41
Temat postu:

NOWY NABYTEK


Właśnie wczoraj kupiłem Skode Forman 1,3 /93r. nie wiem o niej praktycznie nic. Lecz generalnie jestem zadowolony. za niewielka kase mam całkiem miłe autko.Pozdrawiam wszystkich klubowiczów Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 10 Wrz 2008, 02:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
EQALISER

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Skoda Favorit 135 L
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Wrz 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


1993 rok to prawie nówka! Very Happy Jaka blacha jest? Silnik dobrze gra? Napisz coś więcej.

Pozdrawiam.
_________________
Piękna jak Maybach, szybka jak bolid - taka jest właśnie Skoda Favorit.
Powrót do góry
Martinez81

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 19:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


Witam. A ja mam Favoritke z 91 roku i jestem z niej bardzo zadowolony. Autko jest juz u mnie kilka latek i.... powazniejszych napraw (odpukac) nie bylo. Owszem kupilem je w swietnym stanie, no ale przeciez latka leca.... Silnik jest zdrowy, nie mam zadnych problemow z obrotami, zuzyciem oleju itp, zawieszenie tez w porzadku, w te wakacje postanowilem troszke sie nim zajac-wymienilem końcówki drazkow, sworznie, ustawilem zbieznosc i wszystko gra (choc wczesniej nie bylo zle - problem w tym ze czesto jezdze bo strasznie dziurawej drodze z kamieni i pojawialy sie powoli luzy na koncowkach co sprawdzalem na diagnostyce). Jedyny wekszy problem to korozja - no ale nie jest zle - tez w tym roku u znajomego zrobilem kilka drobnych zaprawek na drzwiach - i jedyna powazniejsza rzecz - wymienilem tylne nadkola - bo kilka lat wczesniej byly robione tzw barankiem ale wszystko juz spekalo, wiec postanowilem zainwestowac w nowe. Wiem ze to juz stare auto ale... jak dla mnie bardzo dobre, tanie w utrzymaniu i wygodne, zatem mysle ze jeszcze troszke posluzy!! oby!!
Powrót do góry
gadu-gadu
kvadrat33

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 7

Posiadane auto: Skoda Favorit 135 LS 1,3 1992r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 22:06
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


Witam ja mam Skodzinke z 92' 135 LS 1,3 super autko dla początkujących jeżdze nią od września i za czeła się sypać tak jak zakup za 1000 PLN
Musiałem przeprowadzić kosmetykę wymiana hamulców i wydech no i wartość wzrosła hehe ale to norma przy wiekowym aucie poza tym jestem zadowolony z frytki super się nią jeździ. Moja idzie tylko 120 km i pedał w podłodze ocenił bym ja w skali do 10 na 6,5 Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
wujk

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2008, 23:25
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


panowie a pochwalcie sie zdjęciami tych starych a jakże fajnych autek
Powrót do góry
arcze

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Skoda Favorit <92>1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 21:50
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


Witam. Very Happy Jestem właścicielem Skody Favorit 92r.Autko mam 2 lata i muszę powiedzieć że jestem zadowolony mimo że ma sporo wiosenek . Są także wady jak w każdym aucie ,pojawia się rdza na nadkolach , i na drzwiach i bez zaprawek się nie obejdzie .Dam taką małą rade dla kupujących to auto ,niech koniecznie zajrzy pod karoserie ,często jest dziura w podłodze na łączeniu zaraz za przednim wahaczem ,podobno taka wada fabryczna i trzeba później spawać.Mówię o tym dla bezpieczeństwa.Tnak po za tym chodzi jak zegarek odpala ładnie no i 130 km poleci a przecież u nas więcej nie można Very Happy Pozdrawiam
_________________
arcze
Powrót do góry
gadu-gadu
wrobelek528

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 3

Posiadane auto: Skoda Favorit 94r. 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 13:21
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


Witam, ja zakupilem miesiac teamu favoritke z 1994r. stan bardzo dobry, kolor lakieru gleboki czerwony, wyciaga 150km/h zamontowalem radio i glosniczki:) planuje jakos na czasie znalesc jakies aluski no ale narazie mam inny problem musze odac na warsztat poniewaz po noce mam problem z odpalaniem
Powrót do góry
Adam87

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Skoda favorit 135L 1991
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 00:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


faraon napisał:
Witam zadowolonych posiadaczy Skodek
.Zabieram głos ponieważ na zmniejszony bagażnik proponuję zbiornik z gazem zamontować w miejscu koła zapasowego i mamy cały bagażnik.
Ja tak mam .



Niestety nie moge się z Tobą zgodzić, ponieważ butla w kole jest dużo mniejsza i trzeba częściej tankować. A Favoritka to nie jest samochód do wożenia towaru.
Powrót do góry
Adam87

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Skoda favorit 135L 1991
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lut 2009, 17:56
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


arcze napisał:
Witam. Very Happy Jestem właścicielem Skody Favorit 92r.Autko mam 2 lata i muszę powiedzieć że jestem zadowolony mimo że ma sporo wiosenek . Są także wady jak w każdym aucie ,pojawia się rdza na nadkolach , i na drzwiach i bez zaprawek się nie obejdzie .Dam taką małą rade dla kupujących to auto ,niech koniecznie zajrzy pod karoserie ,często jest dziura w podłodze na łączeniu zaraz za przednim wahaczem ,podobno taka wada fabryczna i trzeba później spawać.Mówię o tym dla bezpieczeństwa.Tnak po za tym chodzi jak zegarek odpala ładnie no i 130 km poleci a przecież u nas więcej nie można Very Happy Pozdrawiam


Ja swoja fruwalem 160... Cool ale juz nie dziala... he he he
Powrót do góry
favoritka90

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 21:28
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


Ja mam favoritke od ojca . Rocznik 91r. . Auto zadbane , i jezdzi mi sie bardzo dobrze , kopyto ma , jak sie potrafi dobrze ruszać to nawet wezmie sie samochód 2.0 TDI Very Happy . Samochodzik jednak ma małą wade [ rdza ] , nadkola , drzwi . To są miejsca gdzie najwiecej tego wystepuje , niestety samochod kilkanascie lat nie garażowany .
Powrót do góry
shyshek

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Skoda Favorit
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Kwi 2009, 13:43
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Moja Skoda 1991


ja już mam skodę favorit prawie od roku i prawie i nie mam jej nic do zarzucenia oprócz tego że mam z nią kilka problemów które opisałem w innym temacie z poważniejszych napraw to tylko musiałem wymienić przednie amortyzatory bo na naszych drogach trudno je mieć całe. tak to jestem zadowolony z zakupu tego auta bo to autko jest jak krzyżówka pszczoły z czołgiem sunie fajnie przed siebie i jest nie do zajechania:D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Favorit »

Opinie o samochodach Skoda Favorit - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Favorit ) Oceń swoje auto


SkodaOctavia

49 900

2019r.

133 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

124 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

33 900

2012r.

223 564 km

śląskie

SkodaSuperb

85 900

2018r.

117 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

59 260

2019r.

103 400 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System