Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Szyby parują ale...od ZEWNĄTRZ



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazz71

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Skoda Octavia II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 20:45
Temat postu:

Szyby parują ale...od ZEWNĄTRZ


Mam Skodę Octavię II i od ok. miesiąca pojawił się dość nietypowy problem.Otóż zaczęła parować mi szyba ale...od ZEWNĄTRZ i to po stronie kierowcy od strony pasażera jest wszystko ok.Czyli tak połowa szyby.Mam klimę ale zawsze przed sezonem uzupełniam gaz wymieniam filtr staram się wszystkiego dopilnować.Podszybie zostało wyczyszczone z liści i na razie nie mam pomysłu co może być tego przyczyną bo do tej pory wszystko było ok.Jeżeli ktoś spotkał się z czymś podobnym to proszę o pomoc bo nie jest to normalne.
Nie wiem może przyczyna będzie prozaiczna ale na razie wcale nie jest mi do śmiechu bo jadę deszcz nie pada a ja muszę wachlować wycieraczkami.Dzisiaj jadę wcześnie rano temp. na zewnątrz 18* w samochodzie ustawione na 21* a połówka kierowcy paruje.Już myślałem że może gdy na dworze jest wysoka temp. a od wewnątrz powierzchnia szyby zostaje schłodzona...ale nigdy do tej pory tak nie było a jeżdżę skodą już dwa lata.
Na początku miałem wrażenie, że nawet szyba od zewnątrz zamarza.
No niestety właśnie wróciłem z kolejnej jazdy powietrze suche bardzo ciepło a szyba paruje.Poustawiałem tylko trochę inaczej nawiewy i teraz paruje cała łącznie z częścią pasażera.
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 21:06
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Szyby parują ale...od ZEWNĄTRZ


a pokaz jak masz nawiewy poustawiane // FOTO - bo jak zobaczylem jak ostatnio doktorek ze szpitala ustawil to RECE OPADAJA;)))

Filtr przeciwpylkow // ale porzadny z wkladem weglowym kiedy byl wymieniany? ale nie ze wpisane na fakturze a nie dotkniety tylko NAPRAWDE kiedy ... tak nagminnie robia w ASO Skoda

Pomoze tez nalozenie preparatu RainX (Swissvax Polska) jest bardzo dobry.

Spokojnie moge Ci takze polecic Glass Science Rain Clear Windshield Repellant Gel (Detailer.pl). Jest w zelu co ulatwia aplikacje i zostal stworzony przez ta sama firme ktora wymyslila RainX.
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
kazz71

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Skoda Octavia II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 09:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Szyby parują ale...od ZEWNĄTRZ


Nawiewy skierowane mam pod górę (tak też jest ogólnie zalecane)
Filtr uzupełnianie gazu było robione kwiecień / maj i to robi znajomy zaprzyjaźniony mechanik.
Należę do tych ludzi że wolę wydać więcej ale mieć lepszy filtr.Musiałbym się go spytać jaki tam wsadził ale na pewno porządny.
[/quote]Pomoze tez nalozenie preparatu RainX (Swissvax Polska) jest bardzo dobry.
Gdzie najlepiej tego szukać ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

37 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

15 499

2009r.

189 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie

SkodaOctavia

54 900

2018r.

229 850 km

pomorskie

SkodaFabia

17 500

2010r.

167 250 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System