Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Szyby parują ale...od ZEWNĄTRZ



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazz71

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Skoda Octavia II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 20:45
Temat postu:

Szyby parują ale...od ZEWNĄTRZ


Mam Skodę Octavię II i od ok. miesiąca pojawił się dość nietypowy problem.Otóż zaczęła parować mi szyba ale...od ZEWNĄTRZ i to po stronie kierowcy od strony pasażera jest wszystko ok.Czyli tak połowa szyby.Mam klimę ale zawsze przed sezonem uzupełniam gaz wymieniam filtr staram się wszystkiego dopilnować.Podszybie zostało wyczyszczone z liści i na razie nie mam pomysłu co może być tego przyczyną bo do tej pory wszystko było ok.Jeżeli ktoś spotkał się z czymś podobnym to proszę o pomoc bo nie jest to normalne.
Nie wiem może przyczyna będzie prozaiczna ale na razie wcale nie jest mi do śmiechu bo jadę deszcz nie pada a ja muszę wachlować wycieraczkami.Dzisiaj jadę wcześnie rano temp. na zewnątrz 18* w samochodzie ustawione na 21* a połówka kierowcy paruje.Już myślałem że może gdy na dworze jest wysoka temp. a od wewnątrz powierzchnia szyby zostaje schłodzona...ale nigdy do tej pory tak nie było a jeżdżę skodą już dwa lata.
Na początku miałem wrażenie, że nawet szyba od zewnątrz zamarza.
No niestety właśnie wróciłem z kolejnej jazdy powietrze suche bardzo ciepło a szyba paruje.Poustawiałem tylko trochę inaczej nawiewy i teraz paruje cała łącznie z częścią pasażera.
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 21:06
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Szyby parują ale...od ZEWNĄTRZ


a pokaz jak masz nawiewy poustawiane // FOTO - bo jak zobaczylem jak ostatnio doktorek ze szpitala ustawil to RECE OPADAJA;)))

Filtr przeciwpylkow // ale porzadny z wkladem weglowym kiedy byl wymieniany? ale nie ze wpisane na fakturze a nie dotkniety tylko NAPRAWDE kiedy ... tak nagminnie robia w ASO Skoda

Pomoze tez nalozenie preparatu RainX (Swissvax Polska) jest bardzo dobry.

Spokojnie moge Ci takze polecic Glass Science Rain Clear Windshield Repellant Gel (Detailer.pl). Jest w zelu co ulatwia aplikacje i zostal stworzony przez ta sama firme ktora wymyslila RainX.
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
kazz71

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Skoda Octavia II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2011, 09:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Szyby parują ale...od ZEWNĄTRZ


Nawiewy skierowane mam pod górę (tak też jest ogólnie zalecane)
Filtr uzupełnianie gazu było robione kwiecień / maj i to robi znajomy zaprzyjaźniony mechanik.
Należę do tych ludzi że wolę wydać więcej ale mieć lepszy filtr.Musiałbym się go spytać jaki tam wsadził ale na pewno porządny.
[/quote]Pomoze tez nalozenie preparatu RainX (Swissvax Polska) jest bardzo dobry.
Gdzie najlepiej tego szukać ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

17 900

2007r.

204 000 km

małopolskie

SkodaFabia

13 900

2009r.

198 606 km

śląskie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

19 900

2014r.

268 000 km

zachodniopomorskie

SkodaOctavia

14 900

2005r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System