Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) skoda octavia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOMGAJ2

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLZEN CZESKA REPUBLIKA
Posiadane auto: SKODA OCTAVIA LIFTBACK STYLE, 1.6i, 2004, AUTOMAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 00:22
Temat postu:

skoda octavia


witam
2 tygodnie temu kupiłem octavke z 2004 roku, narazie ją poznaje ale juz teraz musze przyznać ze to był dobry nakup.
Jest ładnie wyposażona-4 airbag, abs, aut.klima, automat, central, el. okna, el.lusterka, immobilaizer, czujniki parkovania, alumy, przeciwmgielne wbudowane w swiatła, wielofunkcyjna kierownica, orginalne radio z cd, komputer pokładowy, wspomag.kierownicy, ASR-antyposlizgowy system kół, el.szyberdach, tempomat, tonowane okna, termometr wew i zew,podgrzewane lusterka i siedzenia, i jeszcze pare fajnych rzeczy jak czujniki wycieraczek na predkosc auta, automatyczne zgłosnienie lub przyciszenie radio(zalezy jak głosno jest w aucie) , autom. podswietlenie przycisków itd,
jak pojezdze nią troche i ja lepiej poznam napewno opisze wrazenia z nią związane
pozdrawiam wszystkich użytkowników skody

ZAPŁACIŁEM ZA NIĄ 109 000 KORON CZESKICH tj. JAKIES 17 OOO PLN(mieszkam od 5 lat w czechach, dlatego tu ją kupowałem, do teraz jezdziłem renault 19 limitowana wersja)
_________________
SKODA OCTAVIA LIFTBACK STYLE, 1.6i,75kv,102kM,2004, AUTOMAT, 220 000 km,pełne wyposażenie,


Ostatnio zmieniony przez TOMGAJ2 dnia Czw 04 Sie 2011, 10:17, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 16:19
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda octavia


Napisz ile dałeś za to cacko i ile ma przejechane. To też ważna informacja. Życze ci jak nadłuższego użytkowania bezawaryjnego.
Szerokości.
Powrót do góry
TOMGAJ2

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLZEN CZESKA REPUBLIKA
Posiadane auto: SKODA OCTAVIA LIFTBACK STYLE, 1.6i, 2004, AUTOMAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2011, 10:20
Temat postu:

OCTAVIA


stary szofer napisał:
Napisz ile dałeś za to cacko i ile ma przejechane. To też ważna informacja. Życze ci jak nadłuższego użytkowania bezawaryjnego.
Szerokości.



Uzytkowanie było bezawaryjne -ale niestety w nocy z 30 na 31.07. 2011 ukradli mi to auto, stało pod domem ale widocznie złodzieją to wogóle to nie przeszkadzało

znalazło sie 15 km od domu
pojezdzili skonczyła sie benzyna i go zostawili
policja go znalazła ale tylko dlatego ze stał na skrzyzowaniu 2 tygodnie i ktos sie wkurzył i zadzwonił zeby go policja wzieła bo nic nie było widać przy wyjezdzaniu
Scalony przez Emiś-
-Pkt20 RF

_________________
SKODA OCTAVIA LIFTBACK STYLE, 1.6i,75kv,102kM,2004, AUTOMAT, 220 000 km,pełne wyposażenie,
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Janrek

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,6 Tour z fabryczną instalacją gazową 2011
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 20:57
Temat postu:

Skoda Octavia


Witam !
Jestem od dwóch miesięcy szczęśliwym użytkownikiem Skody Octavii II
liftback Tour 1,6/75KW z fabryczną instalacją Landi Renzo . Mieszkam w Warszawie , a auto kupiłem w Krakowie , gdyż zaproponowano mnie najkorzystniejszą ofertę zakupu . Za wyposażenie standartowe , pakiet optimum , srebrny metalic , czujnik parkowania , wycieraczkę tylnej szyby , regulację pod lędzwie zapłaciłem 49250 zł . Na odbiór auta czekałem prawie pięć m-cy . Polecam szczególnie czujnik parkowania i regulację pod lędzwie . Ponieważ jest to moje czwarte nowe auto wybierałem rzeczy niezbędne . Moje pierwsze bez emocji spostrzeżenia : dobrej jakości materiały użyte do wykończenia kabiny , ale czarny kolor plastików i foteli robi przygnębiające wrażenie i trzeba się do tego przyzwyczaić . Do wad zaliczyłbym przyjęte rozwiązanie biegu wstecznego , który trzeba skierować do przodu , a to zupełnie nie logiczne i nie mogę się do tego przyzwyczaić . W moim poprzednim Fiacie Siena bieg wsteczny był do tyłu . Trzeba również bardzo uważać przy zmianie pasów , gdyż lusterka zewnętrzne fałszywie pokazują odległość aut dalej niż jest to w rzeczywistości i należy posiłkować się lusterkiem wewnętrznym . Również kiepska jest widoczność przez tylna szybę z uwagi na pochylenie .
Zastrzeżenia mam do instrukcji obsługi , która jest zbyt ogólnikowa .
Na przykład nigdzie nie udzielono mnie merytorycznej odpowiedzi jaki fabrycznie zalany jest olej w aucie . W salonie w Krakowie udzielono mnie odpowiedzi , że " chyba " mobil , natomiast w Warszawie - castrol .
Zasięgnąłem informacji u dystrybutora Skoda Polska , który nie udzielił mnie jednoznacznej odpowiedzi tylko stwierdził , że na dolewki i wymianę mogę użyć każdego oleju , który spełnia specyfikację VW . Ponieważ jestem z natury dociekliwy i chce wiedzieć co mam w aucie , złośliwie go zapytałem , czy do swojego nowego samochodu nalałby oleju np. chińskiego , który również spełnia specyfikację VW , faceta dosłownie zatkało .
W końcu po przeczytaniu licznych opinii na forum w internecie zdecydowałem się na olej Mobil Super 3000X1 5W/40 .
Chciałbym się również podzielić wiedzą nt. problemu z butlą gazową , gdyż nikt na forach nie zwrócił na to uwagi . W instrukcji obsługi instalacji gazowej napisano , że auto wyposażone w instalację LPG ma ładowność mniejszą o ciężar zbiornika z gazem . Ale autorzy instrukcji nie byli łaskawi podać jego ciężaru . Ktoś powie, że facet się niepotrzebnie czepia . W swojej Sienie nieświadomy beztrosko ładowałem różne ciężkie pakunki i w efekcie siadły mnie sprężyny i musiałem je wymienić na utwardzone .
Dopiero udzielił mnie właściwej informacji konstruktor firmy STAKO (prod. butli ) , że w moim aucie butla o pojemności 53 l ( faktycznie wchodzi ze względów bezpieczeństwa tylko 80% gazu ) pusta butla waży 26 kg , natomiast pełna 52 kg . Na zakończenie uważam , że użytkowanie auta przez dwa m-ce to zbyt mało , aby je dogłębnie poznać. Na szerszą analizę przyjdzie czas .
Powrót do góry
Janrek

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,6 Tour z fabryczną instalacją gazową 2011
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 14:47
Temat postu:

skoda octavia


Witam kolegów !

Podejmuję koontynuację moich dalszych spostrzeżeń po czterech m-cach eksploatacji mojej Skody Octavia z fabryczna instalacją Randi Lenzo .
Jak na razie jestem bardzo zadowolony z użytkowania autka , gdyż po 4000 km spisuje się znakomicie . Potwierdzam , że ta skoda nie jest demonem szybkości , zwłaszcza jak ma masę własną 1270 kg przy mocy 102 KM . To był mój w pełni świadomy wybór. Ten samochód jest kompromisem pomiędzy osiągami a spalaniem . Dla przykładu podam , że mój poprzedni Fiat Siena 1,6 101 KM przy masie własnej 1050 kg osiągał od 0 do 100 km/h czas 10,2s. I nie jeden kozak nadział się przy ruszaniu spod światłach na mało docenianą sienkę . Ale to były sporadyczne epizody,gdyż ja preferuję spokojną jazdę . Silnik autka cechuje wysoka kultura pracy , biegi mięciutko wchodzą . Przydałby się szósty bieg . Moje zanotowane wyniki spalania LPG w skodzie (bez klimy) - średnio 7,87 l/100 ; najniższe 6,82 ; najwyższe 9,46 ( korki ) . Wyniki przy jeżdzie 80% miasto, peryferyjne dzielnice Warszawy, 20% poza miasto do 100 km . Chciałbym zaznaczyć , że stosuję jazdę eco driving - prędkość w mieście do 90 km/h , poza miastem do 100 km/h. Oczywiście jazda z komputerem. Trochę to męczące,ale tanio a nonszalancka jazda niestety kosztuje. Oczywiście do kosztów LPG należy doliczyć spalanie benzyny w początkowej fazie jazdy .
Bardzo lubię długie stabilne autka , szczególnie z widoczną z przodu maską . Do wad zaliczyłbym bardzo niewygodne zamykanie pokrywy bagażnika . Wbrew niektórym estetom chwalę czarne klamki z tworzywa, gdyż w poprzednim aucie lakierowane pod wpływem zetknięcia z rękoma wydzielającymi z potem kwasy nieładnie się z czasem łuszczyły .
Jeszcze ponownie nawiążę do denerwujących mnie bardzo ogólnych instrukcji obsługi dla wszystkich typów , gdyż nie za bardzo można znależć co potrzeba i co powinno być na wyposażeniu . Dla przykładu w zestawie narzędzi powinien być adapter do śrub koła z zabezpieczeniem lub szczypce do kapturków , ale u mnie nie było , co stwierdziłem dopiero przy wymianie opon na zimowe . Nie wiem , czy dla tego typu auta nie ma w/w akcesoriów na wyposażeniu , czy też przywłaszczył sobie mechanik . Również śmieszy mnie wg instrukcji zalecenie zamontowania akumulatora w ASO , co można wykonać samemu i znacznie taniej.
Chciałbym nawiązać do moich dociekań w sprawie informacji nt zalania autka fabrycznym olejem silnikowym , gdyż napisałem do producenta Skody w Czechach . W odpowiedzi uzyskałem tą samą informację , która zawarta jest w instrukcji , czyli mogę zastosować na dolewki i wymianę każdy olej , który spełnia wymagania specyfikacji VW .
Doszedłem do słusznego wniosku , że nie będę się "kopał z koniem " .
Reasumując obszernie się rozpisałem na temat moich spostrzeżeń odnośnie zalet i wad mojego autka.
Zapraszam do merytorycznej dyskusji i wymiany poglądów .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 14:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kamil185

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Skoda Octavia
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 23:36
Temat postu:

Moja Octavia


Witam.
Osobiście jestem właścicielem skody Ocavi z silnikiem diesla 1.9 TDI wersja AGR tj. 90 KM. Cóż mogę powiedzieć.. auto praktycznie nie do zdarcia Smile Oczywiście zakładam że użytkownik jest normalny Smile Jednostka bardzo dynamiczna i żywotna. Z tego co mi wiadomo silniki miewaja przebiegi po 1 milion km Smile Ja obecnie mam 300 tys przejechanych w ciagu 5 lat.
Eksploatacja też godna pozazdroszczenia Smile Części naprawde tanie jak barszcz i ich dostępność przeogromna.
Co do wygody można by dyskutować.. Uważam że w tej klasie modelowej i cenowej Octavia nie ma sobie rownych.
Powrót do góry
Jurek1966

Dyskutant



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: vw
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Lis 2016, 17:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda octavia


super auto prosty silnik 1,6 mpi jestem zadowlomy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto

19) zakup »

SkodaOctavia

39 999

2020r.

180 500 km

pomorskie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

124 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie

SkodaFabia

14 500

2008r.

190 000 km

śląskie

SkodaSuperb

74 900

2017r.

113 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System