Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:04
Temat postu:

Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Witam

Mam taki mały problem. Blisko dwa lata temu założyłem w swoim Fiacie gaz sekwencyjny (silnik benzyna 1.6) przez jakiś miesiąc było wszystko ok samochód zachowywał się w porządku. Po tym czasie zaczęły się problemy na gazie samochód przestał pracować równo i cały czas gaśnie przy opadaniu na niskie obroty. Gdy pracuje na gazie na niskich obrotach wskazówka obrotomierza porusza się i bywa tak ze cały samochód trzęsie się od nierównej pracy silnika. Po ok roku zakład w którym został założony gaz wymienił mi listwę wtryskiwaczy co jednak nie zmieniło nic w pracy silnika. Jeździłem do tego zakładu bardzo często żeby ustawiali samochód. Człowiek podłączał go do laptopa i próbował coś ustawiać przynosiło to poprawę na kilkaset kilometrów po czym działo się to samo. Robię dużo kilometrów i nie jestem w stanie co tydzień ustawiać samochodu aby pracował równo i nie gasł. Myślę że nie na tym rzecz polega. Dodam, że na benzynie samochód działa jak zegarek. Jestem z okolic Lublina i może znacie jakiś dobrych specjalistów od gazu do których można by się wybrać i którzy poradzili by sobie z tym problemem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
theLucky

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Megane II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


gaz jest bardzo czuły na spadki napięcia i przebicia - czy sprawdzałeś w jakim stanie są świece? warto by również sprawdzić filtr powietrza, czasem zawodzą drobne rzeczy.
Powrót do góry
joeqtno

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:40
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Miałem identyczne objawy,nawet mam ten sam rocznik Stilona i ta sama pojemność.Notorycznie gasł mi na niskich obrotach,na biegu jałowym obroty falowały.Na benzynie jeździł jak strzała.Kilka razy byłem w ASO robić kalibrację,pomagało na jakiś czas,zazwyczaj na kilka miesięcy,ale nie tak jak tobie wracało po kilkuset metrach.Od ponad roku nie robiłem z instalacją nic,nie dotykałem się do niej.Śmiga w porządku ale zauważyłem pewną regułę:toleruje tylko i wyłącznie gaz z markowych stacji, dlatego zacząłem lać tylko na Shellu i BP i teraz jestem pewien,że przyczyną przynajmniej w moim przypadku było połaszenie się na głupie 10 gr na litrze na jakiś dziwnych stacjach.Więc może to niezbyt czysty gaz?
Pzdr
Powrót do góry
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Świece wymieniłem niecałe dwa tygodnie temu wiec z nimi powinno być wszystko ok lecz nic nie poprawiła ich wymiana. Filtr powietrza mam zamiar wymienić na dniach ale na benzynie samochód działa w porządku. Zdarza się często że przygasają światła czy słychać zmianę pracy wentylatorka nawiewu w kabinie i dodam że akumulator wymieniony został na samym początku stycznia. Coś jeszcze przydało by się wymienić? samochód ma przejechane 80 000km.
Powrót do góry
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Więc mówisz ze spróbować tankować gaz na markowych stacjach? Niestety u mnie w pobliżu nie ma shella czy BP Very Happy pozostaje orlen i statoil. Tankowałem na statoilu ale niestety nie widziałem poprawy (na orlenie tym bardziej) Very Happy Orientujecie się ile kosztuje ustawienie gazu na ASO czy w jakiejś innej stacji zajmującej się fiatem? Oraz jeszcze raz proszę o pomoc co należało by wymienić po przejechanych 80 tysiącach (nie licząc oczywiście oleju filtrów oleju świec czy rozrządu aż takim laikiem nie jestem Wink )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 14:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
joeqtno

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 15:13
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


W Kutnie w ASO kalibracja (robiłem to ostatnio w 2006 r) kosztowała 70 PLN jeśli dobrze pamietam.Statoil też jest ok.
Powrót do góry
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 15:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


bede musial w takim razie wymienic filtr powietrza i ustawic go jeszcze raz i zalewac gazik w markowych stacjach i zobaczy sie czy pomoze. I czekam na podpowiedz jeszcze co mam powynieniac po tych 80 tysiacach
Powrót do góry
gadziorski99

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 168
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat marea wekeend 1,8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 21:20
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Witam rozmawiałem kiedyś z klientem w mojej pracy powiedział ze ma stacje w ajencje i stwierdził że 80% stacji ma gaz z orlenu najgorsze jest to że po drodze niewiadomo co jest z tym gazem robione wiadomo kombinatorów nie brakuje i jak dla mnie gaz z orlenu jest najlepszy i staram sie tam tankować i nie mam problemów,a co do instalacji może masz walnięty komputer albo cos reduktorem.
Powrót do góry
gadu-gadu
marowsky

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Witam. Mnie to wygląda na wadę osprzętu, nie auta. Ja bym stawiał tak jak kolega wyżej - komputer albo reduktor. Miałem podobny przypadek co prawda, w instalacji II generacji i po regeneracji reduktora wszystko wróciło do normy. Moja propozycja: Jeśli ten warsztat do którego jeździsz nie radzi sobie to myślę, że w Lublinie na pewno znajdziesz inny.

Tak się zastanawiam, co ma jakość gazu do pracy silnika na wolnych obrotach Question
Powrót do góry
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2008, 23:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Widocznie Ci ludzie z zakładu w którym zakładałem gaz całkowicie nie znają się na tym co robią.... gdy sie do nich jeździ nie ma mowy o żadnej awarii sprzętu podłączają laptopa 5 minut i samochód działa lepiej przez jakieś 500-600 km chodzi tu o nierówną pracę silnika, a wyeliminowanie gaśnięcia samochodu przy opadaniu obrotów po wciśnięciu sprzęgła nie potrafią wyeliminować. Zauważyłem ze samochód nie zgaśnie jeśli obroty przekroczą ok. 3000 obr i wciśnie się sprzęgło, gaśnie raczej przy niższych obrotach szczególnie przy jeździe w mieście gdzie nie zawsze dochodzi sie do tych 3000 i zastanawiam się czy to może być jakaś przyczyna związana ze zbyt małym dawkowaniem gazu? Gdy obroty są wysokie dostaje więcej paliwa i przy opadaniu nie gaśnie a co innego gdy obroty są niskie?
Powrót do góry
gadziorski99

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 168
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat marea wekeend 1,8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2008, 08:55
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


podjedż do krakowa to ci dam namiar na dobry punkt. a skoro po regulacji jest dobrze to znaczy że masz walnięty komp bo traci poprawne ustawienia ja jak byłem ze swoim to nic nie zmieniał powiedział ze jest ok a tobie się przestawia .
Powrót do góry
gadu-gadu
theLucky

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Megane II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2008, 09:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


dokładnie. taj jak mówili już inni, możesz mieć do wymiany reduktor. jego koszt to około 200 zł (przynajmniej w Łodzi). a co do przygasających świateł to problemu trzeba szukać gdzie indziej. sprawdź pobór prądu na pełnym obciążeniu.
Powrót do góry
grzegorzkulawiak

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: 1.9 JTD 115 KM 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2008, 11:40
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


Mialem podobny problem jak miałem fiata bravo, 1.4 b + Gaz, Instalacja gazowa z komputerem STAG. Działo się podobnie tyle ze to na gazie ladnie smigal a na benzynie eeee tam. Walniety byl niby komp od gazu tzn. dokladnie "emulator sondy lambda" J.

- jak sie klemy zdjelo (reset komputera samochodowego) i byl na benzynie to mozna bylo smigac do upadlego,

- natomiast przelaczajac na gaz komp. samochodu zaczytywal bledne ustawienia z tego emulatora i po ponownym przelaczeniu na benzyne znowu wariował. (nierowne obroty, problemy z zapalaniem,i rwanie podczas jazdy)

Dlatego teraz mam diesla i mam spokoj....

P.S.
"Gaz to jest dobry ale w zapalniczce"

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu
Powrót do góry
gadu-gadu
Atmopshere

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2008, 11:40
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


reduktor to około 200zł, ale o cenę komputera aż boję się pytać? ale może ktoś się orientuje ile kosztuje? Ja jestem z Lublina więc do Krakowa mam całkiem spory kawałek Smile
Powrót do góry
gadziorski99

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 168
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat marea wekeend 1,8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2008, 23:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z gazem w Fiacie Stilo 1.6


jaką masz instalacje założoną ? Staga 300 czy popularne BRC koszt kompa około 1000zł Mad ale chwileczke czy aby nie masz na gwarancji tej instalacji??ja mam dwa lata lub niepamiętam ile kilometrów Laughing ale moge sprawdzić.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


SkodaSuperb

99 900

2019r.

48 000 km

śląskie

SkodaFabia

14 500

2008r.

190 000 km

śląskie

SkodaFabia

41 900

2020r.

117 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

74 900

2019r.

98 000 km

pomorskie

SkodaFabia

36 900

2018r.

132 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System