Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) Przekażnik pompy paliwa SKODA FELICJA 1,3 MPI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slaw72

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Sie 2007, 14:45
Temat postu:

Przekażnik pompy paliwa SKODA FELICJA 1,3 MPI


Nie dochodzi napięcie do pompy paliwa, bezpiecznik jest ok. Prawdopodobnie sypnął przekażnik, A może ktos ma inny pomysł. Mam pytanko również czy ktoś czasem nie wie gdzie ten przekażnik się znajduje i jak sie do niego dostać ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Paweł P.

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda felicja 13 mpi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 12:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Przekażnik pompy paliwa SKODA FELICJA 1,3 MPI


Witam
Mam taki sam ból.
W zasadzie zdarzyło się to po interwencji ( jak się później okazało ) domorosłego mechanika. Skoda raz mi ładowała a raz nie, no i ten mechanior ( rwał jego nać ) wpadł na pomysł żeby odłączyć podczas pracy silnika akumulator i zobaczyć czy samochód zgaśnie czy nie. Zrobił tak raz, samochód zgasł, drugi - to samo. Za trzecim razem postanowił zrobić podobny manewr z tym że na wyższych obrotach. Jak pomyślał tak ( niestety ) zrobił i... coś zaiskrzyło, któryś z bezpieczników ( chyba 4 ale nie jestem pewien ) się przepalił i tyle było z chodzącego silnika. Od tego czasu za chińskiego boga nie idzie skodzianki odpalić. Nie słychać żeby pompa chodziła po przekręceniu kluczyka. Rozrusznik chodzi ( nawet nieźle bo olej łapie ciśnienie ) ale silnik nawet nie kichnie. Bezpieczniki sprawdzone 5 razy, przekaźnik od pompy sprawdzony "na sucho", prąd na przekaźniku jest, jedyne co to masa jakby słaba ( 4 V z kawałkiem ). Błagam jeżeli ktoś zna przyczynę tej usterki i wie jak ją usunąć, niech napisze jak najszybciej.
Z góry dziękuję za pomoc
ps. przy włączeniu stacyjki nie świeci się kontrolka hamulca ręcznego, zaświeca się ona natomiast podczas "kręcenia" rozrusznikiem ( jeżeli ma to jakieś znaczenie ), aha i wskaźnik paliwa ani drgnie ( benzyna jest )
Pozdrawiam
Powrót do góry
PAWEL00

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 68


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 20:13
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Przekażnik pompy paliwa SKODA FELICJA 1,3 MPI


Witam. To co Pan pisze, że nie świeci kontrolka hamulca ręcznego to mnie zastanowiło??? Ja też mam felicie i kontrolka po zaciągnięciu ręcznego świeci, ale kontrolka (P), a jak zakręcam rozrusznikiem to dopiero zapala sie kontrolka(!) typowa od pozimu płynu hamulcowego. Może u Pana jest to samo, a Pan sie sugeruje że nie świci (!)??? Mam też golfa III i tam właśnie świeci kontrolk (!) jak zaciagam ręczny. A w skodzie jest poprostu inaczej. Pozdrawiam.
_________________
gucio
Powrót do góry
Paweł P.

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Skoda felicja 13 mpi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 09:00
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Przekażnik pompy paliwa SKODA FELICJA 1,3 MPI


nie wiem czy Pan przeczytał całą informację, którą napisałem czy tylko ostatnie zdanie. Informacja o kontrolce hamulca jest informacją dodatkową i ma pomóc w zdiagnozowaniu problemu. Przed awarią nie zachowywała się w ten sposób i tyle.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
laszlo

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań stolica Pyrlandii

Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 14:10
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Przekażnik pompy paliwa SKODA FELICJA 1,3 MPI


Paweł P - co do bezpieczników - nr. 4 patrząc od lewej to 15 A bezpiecznik od pompy paliwa - zacznij od wymiany.
Jeżeli nie pomoże, to może być cewka zapłonowa - ciężko coś konkretnego powiedzieć - prawdopodobnie "dostała strzała", stąd w/wym. problemy. Niestety wizyta u elektryka lub podmiana cewki we własnym zakresie - używana cewka to ok. 150 zł. A tak nawiasem mówiąc to niezły miał pomysł ten mechanior - po "przygazowaniu", alternator oddał maksa, a bez aku. wszystko poszło w instalację.

Powodzenia
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 14:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

16 900

2011r.

159 000 km

śląskie

SkodaOctavia

61 900

2018r.

143 568 km

mazowieckie

SkodaKodiaq

115 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

SkodaScala

69 900

2020r.

68 000 km

śląskie

SkodaOctavia

52 900

2019r.

113 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System