Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romek33

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 33

Posiadane auto: skoda fabia 1.9 tdi 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 12:13
Temat postu:

Kontrolka płynu chłodniczego


Mam następujęce pytanie , dzisiaj po odpaleniu na mrozie 13 stopniach zapaliła się kontrolka od płynu chłodniczego. Po trzecim odpaleniu wszystko wruciło do normy . Dodam że sprawdziłem zamarzanie płynu jest w normie do -25 stopni. Co mże być za przyczyna tego problemu , może mieliście coś podobnego proszę opinie.
Powrót do góry
grzegorz1979

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): TŁUSZCZ
Posiadane auto: Kia,ceed,kombi,1.6,2007
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 14:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Miałem podobny problem. Sprawdz czy w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego jest olej. Jak masz olej w zbiorniczku to moze być uszczelka głowicy. U mnie była wymieniana razem z planowaniem głowicy. Tak było u mnie bo olej robił jakieś zwarcie w czujniku. Nie koniecznie musi być to u Ciebie. Każdy pomysł jest dobry. Pozdrawiam. Cool
Powrót do góry
romek33

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 33

Posiadane auto: skoda fabia 1.9 tdi 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 14:07
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Sprawdziłem i w zbiorniczku wyruwnawczym nie ma oleju . W dniu dzisiejszym znów się powtóżyło to samo. Pozdrawiam i czkam na popowiedzi Confused
Powrót do góry
eaglemarcin

Auto Maniak



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 947
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 33/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 16:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witam

Wymień zbiorniczek płynu chłodzącego, w tym zbiorniczku znajduje się czujnik który przestaje działać i dlatego zapala sie kontrolka na desce rozdzielczej.
Powrót do góry
gadu-gadu
romek33

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 33

Posiadane auto: skoda fabia 1.9 tdi 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Diękuje za podpowiedż i pozdrawiam.
_________________
romek33
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 19:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
romek33

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 33

Posiadane auto: skoda fabia 1.9 tdi 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 15:28
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witajcie.
Zdemontowałem zbiorniczek umyłem ciepłą wdą z płynem i na dodatek jeszcze rozcięczalnikiem , zamontowałem i narazie jest ok.
Mam nadzieje że nie poszła mi uszczelka pod głowicą chociaż na korku wlewu oleju jest trochę osadu , takiej mazi . Myślę że w tych slnikach to się nie zdaża oczywiście mogę się mylić. Rolling Eyes
Powrót do góry
jurekG8

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.4 MPI r.2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 16:33
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Cześć podepnę się do tego tematu bo od tego się zaczęło,też swieciła kontrolka płynu chłodzącego.Mechanik powiedział że to czujnik i być może trzeba będzie wymienić zbiorniczek,ale można jeździć.dziś podczas jazdy coś zapiszczało kontrolka płynu zgasła a zapaliła się kontrolka ładowania akuml.Dodam że zaczeły falować obroty.
Gdybyście mieli jakieś sugestie to bardzo proszę
pozdrawiam
Powrót do góry
Sliwus

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.9 TDI Kombi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 09:45
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


hej wam U mnie to samo się robi. jak odpale wywala kontrolke... pochodzi z minute zgasze odpale i smiga....
Powrót do góry
gadu-gadu
oskar208

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogdanka lubelskie
Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 11:26
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witam i dołączam do tematu u mnie jest to samo tylko dodatkowo po zapaleniu się kontrolki nie działa wskaźnik poziomu paliwa i nie działa przełącznik od kompa lub pojawia się ------ , jeżdżę już tak pół roku ale zaczyna mnie to irytować
Powrót do góry
dyspozytor

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Skoda Fabia Kombi 1.4 MPI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 08:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witam,
zdemontowałem zbiorniczek, umyłem benzyną ekstrakcyjną i jakiś czas miałem spokój. Jednak problem się powtarzał. Olej w zbiorniczku... czyli do wymiany uszczelka pod głowicą. Jeżeli to silnik 1.4 MPI (czeski) to bardzo częsty defekt niestety.
Powrót do góry
Agentka

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Skoda Fabia I Mint Combi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Gru 2013, 19:35
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Miałam ostatnio taki problem. Otóż na mrozie płyn chłodniczy jakby stracił swoją objętość i czujnik go nie odczytywał (chociaż znajdował się pomiędzy minimum a maksimum). Po rozgrzaniu silnika problem zniknął. Mi wystarczyło jedynie dolać troszkę płynu i po odpaleniu auta po mroźnej nocy kontrolka się nie włącza.
Powrót do góry
Eloe

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fabia Combi Activ 1.4 TDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 19:36
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witam, wygląda na to że mój przypadek też wpisuje się w ten wątek, choć ma jescze nieco inne niz opisane poprzednio objawy.
Po odpaleniu silnika jeśli natychmiast nie jadę, tylko stoję z włączonym silnikiem to po ok. 1 minucie zapala się kontrolka temperatury. Zazwyczaj wyłączam silnik, odczekuję kilka sek (albo i nie odczekuję w ogóle) włączam ponownie i zanim kontrolka znowu się zapali dodaję gazu i ruszam i ona się już wtedy nie zapala. Podczas jazdy nigdy mi się ta kontrolka ponownie nie zapala! Mogę jechac szybko i długo, albo stać długo w korku i nic się nie dzieje!
Problem pojawił się na początku grudnia i trwa do chwili obecnej, więc zastanawiam się czy to ma jakiś związek z temperaturą na zewnątrz, choć na początku grudnia choć było zimno, to mrozów jednak nie było.
Sprawdzałam poziom płynu chłodzącego w zbiorniku - jest dokładnie na poziomie max. Oleju na razie w płynie nie dojrzałam, ale jutro pooglądam dokładniej.
Podczas ostatnich mrozów i gołoledzi jeszcze jedną ciekawą rzecz zaobserwowałam:
z powodu zapalającej sie kontrolki mogłam zaponieć o tym żeby auto sobie stało z zapuszczonym silnikiem na parkingu i żeby się grzało, żeby sobie ułatwić zeskrobywanie 5 cm warstwy lodu. Zrobiłam więc tak że obskrobałam minimum poptrzebne do jazdy bez włączania silnika i pojechałam, a że się mi źle z lodem na bocznych szybach jechało, to po przejechaniu może 500 m. stanęłam na kolejnym parkingu celem doskrobania reszty i wiecie co, wyłączyłam silnik i włączyłam go ponownie i wtedy już żadna kontrlka mi się nie zapaliła, mimo że auto stało z włączonym silnikiem i nastawionym na full ogrzewaniem chyba z 15 min. Wygląda więc na to że zapalanie się tej kontrolki ma związek z tym że silnik jest zimny i jak się rozgrzewa to ona się już nie zapala...
Powrót do góry
Clint

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.4 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 13:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


witam, mam podobny problem, zaswieciła mi sie kontrolka temperatury silnika, zbiorniczek płynu chłodnicy był pusty, dolałem go i z temp i kontrolka wszystko jest ok ale pojawił sie inny problem auto nie chce palic po przekreceniu kluczuka zapalaja sie wszystkie kontrolki i auto nie zapala co moze byc przyczyna?? auto pali tylko na popych Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaRapid

28 990

2014r.

153 000 km

wielkopolskie

SkodaFabia

15 499

2009r.

189 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaKodiaq

99 900

2017r.

206 918 km

kujawsko-pomorskie

SkodaFabia

34 900

2019r.

131 000 km

mazowieckie

SkodaYeti

28 900

2010r.

201 500 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System