Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Skoda fabia 1,2 nierówna praca silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniu82

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Janów Lubelski
Posiadane auto: VW,Sharan,Family, 1.9 TDI, 115KM 2001r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 23:58
Temat postu:

Skoda fabia 1,2 nierówna praca silnika


Witam jestem tu nowy na forum i może już był ten problem ale ja czytałem posty i nie widziałem.
Problem mam następujący z fabią 1,2 z 2003 r. chodzi o to że po odpaleniu silnik pracuje nierówno, a przy dodawaniu gazu pojawia się charakterystyczny hałas, powiedzmy grzechotanie, w dodatku po wciśnięciu gazu (na luzie) na zimno silnik ma problem z utrzymaniem wolnych obrotów. Byłem dzisiaj w salonie skody i po dłuższym przeglądzie silnika tzn, cewki świece no i podłączali go pod komputer koleś stwierdził że to wtryskiwacz trzeci że się blokuje przy niskich obrotach, mógł by mi wsadzi nowy ale niestety nie ma na magazynie Smile powiedział że to koszt 690 zł, potem powiedział że jest taki płyn do benzyny do czyszczenia wtryskiwaczy że może pomóc więc go kupiłem ale jeszcze nie dolewałem mam zamiar to zrobi jutro. Dziwi mnie to po obejrzeniu ceny wtryskiwacza na internecie że on kosztuje zaledwie 120 zł czy jest możliwa taka różnica ? czy coś kręcą, a wydaje mi się że tak jest kiedyś natknąłem się na post na jakimś forum koleś miał podobne objawy i napisał :
"Ja miałem podobne problemy i okazało się że głowica do wymiany. Jak dowiedziałem się w serwisie w silnikach 1,2 jest to dośc często spotykane. Pan z serwisu dał mi do zrozumienia że jest to najprawdopodobniej USTERKA FABRYCZNA, i u niektórych pojawia się wcześniej a u niektórych później. ponieważ naprawili mi to za darmo (wymiana części na nowe pomimo iż gwarancja już minęła) dało mi to dodatkowo do myślenia."
Tak że ten post dał mi do myślenia. I teraz nie wiem czy w salonie wtryskiwacz tyle kosztuje czy oni chcą na mnie zrobic wała i wymienic niby wtryskiwacz a wymienic głowice na mój koszt, patrzyłem ile kosztuje głowica po regeneracji koszt 400-500 zł.
Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem, w poniedziałek dzwonie jeszcze do innego salonu w innym mieście z zapytaniem o cenę wtryskiwacza
Powrót do góry
klaudek

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Fabia 1.2 http
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 11:09
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Skoda fabia 1,2 nierówna praca silnika


Fabia 1,2 z 2003 r. to pechowy model. Lubi grzechotać - posiada fabrczną wadę tj. za krótkie prowadnice w rozrządzie, które nie wytrzymują obciążeń. Producent w następnych latach zmienił długość prowadnic, ale nie zadbał o klientów z 2003 r. Prawdopodobni przeskoczył ci łańcuszek i dlatego autko nie pali jak należy. Jak jeszcze troszkę pojeździsz na tym rozrządzie to rozleci ci się silnik. Sprawdź jeszcze recyrkulator spalin, też pada w skodach i powoduje podobne objawy tj nierówną pracę silnika i nietrzymanie obrotów.
Powrót do góry
bracki013

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 12:11
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Skoda fabia 1,2 nierówna praca silnika


Ostatnio zauważyłem, że gdy zwalniam, wyrzucam bieg na luz i w ostatniej fazie hamuje samym hamulcem, dziwnie skaczą mi obroty. Objaw jest taki, że po wciśnięciu hamulca skaczą tak na ok 1500, na krótką chwilę, jakby sie nie chciało rozsprzęglić. Dziwne bo występuje to dobrą chwilę od wyrzucenia biegu na luz i zawsze w trakcie wciskania hamulca... Może ktos sie z tym spotkał i wie co to jest zanim kolejny raz pojadę do serwisu?
_________________
Fabia II 1,2 70KM
Powrót do góry
goodmaster

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V PB automat hydractive 3+ 2009 r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 14 Lis 2011, 17:03
Temat postu:

U Mnie to samo 2005 r. 1.2 silnik benzyna - z gazem sekw.


Podobny problem, tez bardzo nierowna praca silnika, spadek obrotow, gdy wcisne sprzeglo to czasem gasnie silnik, wyswietla kontrolke od zlego spalania... nierowna praca silnika. Glownie dzieje sie to na gazie, na benzynie dziala w miare ok, tez bylem w serwisie, gosc powiedzial ze wtryskiwacz do wymiany, kazelm mu go przeczyscic porządnie, i problem znikł na jakies 2 miesiące. Teraz gdy jest zimno znowu mu cos odwalilo :/ i mam problem... nie wiem czy mam wymienic ten wtryskiwacz czy problem lezy gdzie indziej? Auto potrafi tak zamulic ze wciskam full gaz a on stoi w miejscu i po prostu gaśnie.

Występuje również falowanie na obrotach, obroty skaczą - góra, dół, gdy sprzęgło jest wciśnięte lub jest na luzie. Bardzo denerwująca sprawa Smile Rozwiązał Pan swój problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

15 499

2009r.

189 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

124 000 km

mazowieckie

SkodaRapid

35 000

2015r.

157 000 km

lubelskie

SkodaRapid

39 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

70 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System