Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aczki80

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda slaska
Posiadane auto: Skoda Octavia SLX 2,0B 99' ;felicja LXi 1,3 '95 ; felicja GLXi 1,3 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Paź 2010, 11:49
Temat postu:

wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


witam! co sadzicie o autku z tym silnikiem? jakies wady ? zalety? koszty utrzymania?? z gory dzieki za kazda opinie ! pozdrawiam
Powrót do góry
puchatek1966

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: skoda octavia I combi 2,0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 12:35
Temat postu:

Moja opinia Skoda Octavia 2,0 benzyna 115km


Witam! Jestem posiadaczem takiej octavii 2,0 benzyna 115km i musze szczerze przyznac ze jestem pod wielkim wrazeniem czesko-niemieckiej jakosci.Jest z 2004r ma przebieg 175tyskm i czuje sie jakbym jezdził samochodem niedawno kupionym z salonu. Mam ja w swoich rekach 2 lata i dosłownie nic mi sie nie zepsuło i wszystko chodzi jak najlepiej. Jedynym elementem wymienianym to był podnosnik szyby tylnej. Tak to tylko klocki hamulcowe.filtry i olej . Spalanie nie jest najgorsze jak mnie niektorzy straszyli. Jezdzac po Warszawie w korkach nie przekraczam 10 l /100km W trasie przy prdkosci do 100 max 120 to mozna uzyskac ok 7l. Do 100km/h udało mi sie nawet 6,4l uzyskac. Wiele osób namawiało mnie na diesla ze mało pali ale jak sobie przeliczyłem oszczednosci na dieslu a pozniej czestsza i drozsza eksploatacja w warsztatach to woel jezdzic taka beznynką wiecej spalac na 100km ale mam komfort ze przy mrozach -15 czy ponad -20 stopni (a takiem mrozy juz były testowane na tej skodzie) ze nie miałem najmniejszego problemu z odpalaniem jej. Jezeli pilnuje sie wymian olejów i filtrow to tutaj nie ma co sie psuac w tym samochodzie. Znam przypadki tego silnika tylko ze montowanego w VW ze maja 400tyskm i jezdza dalej.
Moja wersja jest combi Raider. Nie jest to podstawowa wersja. Pełna elektryka,climatronik.podgrzewane siedzenia itd.
Zawieszenie jak najbardziej sprawne i nie ruszane do tej pory. Układ wydechowy jeszcze jest orginał oprócz wymiany przewodu elastycznego przy silniku. Auto jezdziło wczesniej 4lata w firmie. Jedyna wada jest korozja pojawiajaca sie na klapie bagaznika. Ale jak sie tylko pojawia trzeba zrobic po swojemu dokładna zaprawke i jest spokój.
Ze swojej strony polecam jak najbardziej skode z takim silnikiem.
Szerokości!
Pozdrawiam
Darek
Powrót do góry
gadu-gadu
aczki80

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda slaska
Posiadane auto: Skoda Octavia SLX 2,0B 99' ;felicja LXi 1,3 '95 ; felicja GLXi 1,3 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 13:29
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


hej
dzieki za pierwsza opinie !

od 18 listopada jestem juz posiadaczem Octavi 2,0 , narazie za duzo nie pojeździłem ale wrażenia extra!!
jest to wersja SLX , kolor srebny ,rok 1999 i tylko 108tys przebiegu - pewny!! poniewaz historia samochodu jest mi znana !!

narazie na komputerze widze sr spalanie 11,7l/100km - niewiem o ile moga byc zawyżone przez uszkodzona sonde lambda ( swieci sie CHECK- kasowanie pomaga na kilka dni)

myslalem o zagazowaniu - ale sie zobaczy

przed zakupem pytalem znajomego mechanika o ten silnik i powiedzial ze brac nie zastanawiajac sie (jezdzi passatem z tym samym silnikiem 370tys przebiegu z tego 270 na gazie)

poza wymiana kilku zarowek i zamka w podłokietniku wszystko dziala w porzadku

teraz tylko rozrzad do wymiany - jest jeszcze oryginalny!!!!- chyba juz czas na niego Smile

juz czekam na wiosne/lato az zaczna sie dluzsze wyjazdy Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
puchatek1966

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: skoda octavia I combi 2,0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 21:25
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


Radze rozrząd(oraz rolki i pompe wody) szybko wymienic przy takim przebiegu!!!!!! Jak peknie pasek to koszty beda..........słone!!!!!!!
Zapomniałem ze u mnie tez swieci sie pomarancowa kontrolka ale nic sie z tym nie dzieje i nie ma wplywu na jazde.
Twoja skoda to jest jeszcze przed liftingiem ze stara deską rozdzielcza i swiatłami?
U mnie przez 2 lata wymieniałem tylko 1 zarówke z tyłu od tablicy rejestracyjnej.
Powrót do góry
gadu-gadu
aczki80

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda slaska
Posiadane auto: Skoda Octavia SLX 2,0B 99' ;felicja LXi 1,3 '95 ; felicja GLXi 1,3 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 23:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


skoda jest z '99 ale model '00 i juz po lifcie - nowa deska

żarowki wymieniłem zapobiegawczo
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 23:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomaszkafel

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): strzałkowo
Posiadane auto: skoda octavia 2.0 benzyna, hatchback, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 20:31
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


witam ja mam skode 2.0 drugi tydzień z przebiegiem 120tys po wymianach oleju i filtrów a także świec samochód zaczął strasznie szarpać w trakcie jazdy i na ben i na gazie ledwo można si e bujnąć do 80km/h świeci się także kontrolka check(pomarańczowa) wymieniłem wczoraj kable zapłonowe i przez 10 km jazdy było rewelacyjnie a póżniej jeszcze gorzej niż przed wymianą czy ktoś może mi coś doradzić? pozdrawiam
Powrót do góry
aczki80

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda slaska
Posiadane auto: Skoda Octavia SLX 2,0B 99' ;felicja LXi 1,3 '95 ; felicja GLXi 1,3 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 02:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


witam

moja ma 110tys (przebieg oryginalny bo znalem 1go i 2go właściciela), w styczniu została zagazowana i dopiero gazownik wykrył co było nie tak!! okazało sie ze mam do wymiany przepływomierz a nie sonde lamda jak sugerowało kilku mechaników z komputerami !!!!!!!!!1szy własciciel wymienil nawet w ASO wtryskiwacze!! od stycznia CHECK sie nie swieci!! autko chodzi rewelacyjnie i pali 12l gazu / 100km !! jestem zadowolony bo przy 10l gazu w felicji to zadna roznica!!
Powrót do góry
dariusz122

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Skoda Octavia 2.0MR01 Elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2014, 00:34
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


Witam też jestem posiadacze Octavi 2.0 2003r. i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją rok temu i od razu ją zagazowałem. Przebieg ma duży ale(388000km) i jeździłem nią w firmie po cały kraju. Tak, że tylko długie trasy. Samochód kupiony w Polsce był serwisowany Smile A teraz mam pytanko Embarassed Od jakiegoś czasu jak jest deszcz czy nawet powietrze wilgotne to rano po zapaleniu silnik chodzi jak ciągnik(dość głośno i szarpie nim , że mało nie wyskoczy) Poradzcie mi co mam z tym zrobić bo świece już wymieniłem i po pół roku z powrotem zaczęło szarpać silnikiem. Mechanicy jak mechanicy każdy mówi co innego jeden (kable do wymiany) -drugi (labda) kolejny (znowu świece trzeba wymienić) Może tutaj się dowiem co należ zrobić Sad Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Bambek

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce

Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 19:13
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) wasze opinie - octavia I 2,0 benzyna


Wtam, jestem posiadaczem od około miesiąca skody octavii 2.0i 115 KM. Miałem podobny objaw, w momencie zakupu tego auta, przez co kupiłem je "ze SPORYM rabatem". Wymieniłem cewkę, kable i świece. Cewka używana, kable i świece nowe. Auto jak nowe. Stara cewka miała pękniętą obudowę i gdzieś waliło przebicie, działo się to też dokładnie w wilgotne mgliste dni.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto

19) zakup »

SkodaScala

53 900

2019r.

118 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

22 499

2007r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaSuperb

32 990

2013r.

336 000 km

wielkopolskie

SkodaOctavia

59 260

2019r.

103 400 km

mazowieckie

SkodaFabia

41 900

2020r.

117 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System